Košarka

Miami prvi finalist na vzhodu, Goran Dragić prvi strelec

Košarkarji s Floride so četrtič premagali Milwaukee s 103:94 in se uvrstili v finale vzhodne konference NBA. Ljubljančan in Jimmy Butler dosegla po 17 točk.
Še ena odlična igra slovenskega zvezdnika Gorana Dragića (levo) je Miamiju zagotovila uvrstitev v finale vzhodne konference NBA, v katerem se bo pomeril z Bostonom ali Torontom (3:2). FOTO: Kim Klemen/USA Today Sports
G. N., STA
9. 9. 2020 | 06:01
9. 9. 2020 | 09:04
4:59
Miami je v peti tekmi polfinala vzhodne konference lige NBA premagal favorizirani Milwaukee s 103:94 in se tako s štirimi zmagami in enim porazom uvrstil naprej. Najboljša strelca Miamija za uvrstitev v polfinale lige NBA sta bila Goran Dragić in Jimmy Butler s po 17 točkami. Najboljši igralec Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo zaradi poškodbe desnega gležnja ni igral.

Dragić je v 33 minutah igre prispeval še štiri skoke in dve asistenci. Do konca tretje četrtine je bil z 12 točkami najboljši strelec svoje ekipe.

Milwaukee je začel bolje in je dobil prvo četrtino z 28:19, zaostanek Miamija pa je ob zvoku sirene ublažil Dragić s košem za dve točki.

Vrnitev Miamija v tekmo in pohod do polfinala NBA je v drugi četrtini začel Dragić s trojko, Miami pa je četrtino dobil s 33:18. Tretja četrtina se je končala z izidom 21:19 za Miami, ki je dobil tudi zadnjo četrtino s 30:29.

»Butler in Dragić sta vodila mlade igralce že v rednem delu. Zelo so napredovali in v končnici se to pozna. V tretji četrtini sta bili obe moštvi slabi, a nekako smo se izvlekli,« je povedal trener Miamija Erik Spoelstra.

Miami se bo v finalu vzhodne konference NBA pomeril z zmagovalcem polfinalnega dvoboja med Bostonom in Torontom. Boston trenutno vodi s 3:2 v zmagah.

LA Lakers v zadnji četrtini strl Houston

»James je bil izjemen na obeh straneh parketa. On je res pravi MVP lige NBA,« je trener Frank Vogel jasno povedal, kdo je bil junak četrtega dvoboja LA Lakers – Houston. LeBron James je »jezernike« popeljal do druge zmage (112:102) in vodstva z 2:1

LeBron James je z najboljšo predstavo v končnici LA Lakers popeljal do druge zmage v dvoboju s Houstonom. FOTO: Mike Ehrmann/AFP

James je odigral najboljšo tekmo v letošnji končnici. Dosegel je 36 točk in odlično vodil igro Jezernikov. Anthony Davis je dodal 26 točk in 15 skokov. Zvezdnikoma se je z izvrstno igro v odločilnem delu tekme pridružil Rajon Rondo, ki v uvodnem krogu končnice proti Portlandu še ni igral, in dosegel 21 točk ter devet podaj.

Houston je v prvem polčasu dosegel 64 točk in je vodil večino tekme. Ključen je bil začetek zadnje četrtine, ko so Lakersi z delnim izidom 10:0 povedli s 94:85. Rondo je zadel dve trojki zapored, nato pa je še ukradel žogo Hardnu in polagal po protinapadu. Obramba Lakersov je tekmecem, ki so večino dvoboja igrali z le šestimi igralci, v drugem polčasu dopustila le 38 točk.

Najboljši strelec lige James Harden in Russell Westbrook sta dosegla po 30 točk.

James je v končnici prišel do 162. zmage in je na večni lestvici prehitel Dereka Fisherja.

Izida,

polfinale vzhodne konference

Milwaukee (1) : Miami (5) 94:103 ‒ 1:4

(Middleton 23 ‒ met iz igre 25:8, za tri 9:2, 7 skokov in 6 podaj, DiVincenzo 17, B. Lopez 15 in 14 skokov, Matthews in Williams po 11, Bledsoe 9, Connaughton in Korver po 3, Hill 2; Dragić 17 ‒ 15:7, za tri 5:2, prosti meti 2:1, 4 skoki in 2 podaji v 33 minutah, Butler 17 ‒ 6:4, prosti meti 8:8 in 10 skokov, Crowder 16, Herro 14, Adebayo 13, Olynyk 12, Iguodala in Nunn po 6, Robinson 2.

polfinale zahodne konference

Houston (4) : LA LKakers (1) 102:112 ‒ 1:2

(Harden 33 ‒ met iz igre 23:11, za tri 9:4, 9 skokov in 9 podaj, Westbrook 30 ‒ 24:13, 8 skokov in 6 podaj, J. Green 16, Covington in Gordon po 10, Tucker 3; James 36 ‒ 23:13, za tri 9:4, 7 skokov in 5 podaj, Davis 26 ‒ 13:9 in 15 skokov, Rondo 21 ‒ 11:8, Kuzma 14, Caldwell Pope 6, Caruso 5, D. Green in Morris po 2.