Košarka

Luka Dončić je vzel stvari v svoje roke in nasul 42 točk

Po ponedeljekovem porazu se je Dallas v NBA ob odlični igri Ljubljančana oddolžil LA Cilppers. Goran Dragić in Miami nista bila v formi. Točki Vlatka Čančarja.
Luka Dončić je uprizoril šov in dal lekcijo tudi zvezdniku LA Clippers Kawhiju Leonardu. FOTO: Jerome Miron/Usa Today Sports
G. N.
18. 3. 2021 | 06:52
18. 3. 2021 | 07:14
3:39
»Proti tako obrambnemu moštvu kot je LA Clippers, nikoli ni lahko igrati dveh zaporednih tekem. Počutil sem se, kot da bi že igrali v končnici. Pripravljeni moramo biti na take izzive, a najprej se moramo prebiti med osem najboljših,« je po sijajni predstavi v domači dvorani American Airlines Center z zadovoljstvom povedal osrednji mož košarkarskega dvoboja Luka Dončić. Dallas je s 109:99 premagal lanskega boljšega tekmeca v izločilnih dvobojih.

Z 42 točkami je bil Dončić nerešljiva uganka za Clipperse, ki so bili v ponedeljek boljši s 105:89.

Dvaindvajsetletni Ljubljančan je bil navdušujoč v zadnji četrtini, v katero je vstopil spočit. Ob koncu tretje četrtine je počival dve minuti in pol. Igral je spolno svežine zlomil tekmece ter zvezdniški dvojec gostov Kahwi Leonard-Paul Georg, ki sta držala priključek do sredine zadnje četrtine. Dončić je v 43 minutah dosegel še 9 podaj in 6 skokov, šestkrat je bil natančen izza črte. Prva peterka Dallasa je dosegla dvomestno število točk, zaradi rojstva sina pa je manjkal Dorian Finney-Smith.

Pri Clippersih sta bila poškodovana Serge Ibaka (hrbet) in Patrick Beverley (koleno). George je dosegel pet trojk in je bil z 28 točkami najboljši strelec LA Clippers. Leonard jih je dodal 20 točk, Ivica Zubac pa je dosegel 14 točk in 7 skokov.

Poraz po petih zmagah

Miami je z rahlo poškodovanim Jimmyjem Butlerjem, ki je po zvinu gležnja proti Clevelandu poskušal pomagati, izgubil proti Memphisu s 85:89. Ja Morant je s polaganjem 1,2 sekundi pred koncem odločil dvoboj, v katerem Goran Dragić ni bil v dnevni formi, saj je dosegel le šest točk v 28 minutah in zadel le dva meta. Z edinima in zadetima prostima metoma pa je dosegel zadnji Miamijevi točki za 85:85.

Goranu Dragiću ni šlo prav veliko od rok. FOTO: Chuck Cook/Usa Today Sports

Izidi NBA

Dallas : LA Clippers 105:89
(Dončić 42 – met iz igre 28:16, za tri 11:6, prosti meti 5:4, 9 podaj in 6 skokov v 43 minutah, Hardaway 15, Richardson 14, Kleber 12, Porzingis 11 in 13 skokov, Brunson 5, Cauley Stein 4, Burke 2; George 28 – met iz igre 20:10, za tri 8:5, Leonard 20 – met iz igre 21:9, Zubac 14, Morris 11, Jackson in Williams po 5, Batum in Mann po 3).

Memphis : Miami 89:85
(Anderson, Morant in Melton (10 podaj) po 13; Butler 24 – met iz igre 20:10, Adebayo 15 in 12 skokov, Robinson 13, Herro 11, Strus 7, Dragić 6 – met iz igre 11:2, za tri 4:0 prosti meti 2:2, 3 skoki in 1 podaja v 28 minutah, Nunn 5, Olynyk in Achiuwa po 2)

Detroit : Toronto 116:112
(Bey 28 in 12 skokov, Grant 23; Powell 43 – met iz igre 18:14, za tri 12:8, Boucher 21).

Indiana : Brooklyn 115:124
(Brogdon 24, LeVert 19, Sabonis 18, 11 skokov in 11 podaj; Harden 40 – met iz igre 27:13, 15 podaj in 10 skokov, Harris 19).

Philadelphia : Milwaukee 105:109 po podaljšku
(Harris 19 in 9 skokov, Green 18, Milton 15; G. Antetokounmpo 32 – met iz igre 22:13 in 15 skokov, DiVincenzo 20, Holiday 19).

Washington : Sacramento 119:121
(Beal 29, Westbrook 26, 14 skokov in 10 podaj; Fox 28, Barnes in Holmes po 18).

Cleveland : Boston 117:110
(Sexton 29, Garland 25, Nance 18 in 10 skokov; Tatum 29, Brown 28).

Chicago : San Antonio 99:106
(LaVine 29, Young 16; Pöltl 20 – met iz igre 11:9 in 16 skokov, White 17).

Houston : Golden State 94:108
(Porter 25, Wood 21; Poole 23, Oubre 19, Curry 18 – za tri 11:2, Wiggins 17, Green 16, 12 skokov in 10 podaj).

Denver : Charlotte 129:104
(Porter 28 in 13 skokov, Barton 23, Jokić 12, 10 skokov in 10 podaj ... Vlatko Čančar 2 – met iz igre 2:1, za tri 1:0  in podaja v 7 minutah; Rozier 21, Monk 16).