Neomejen dostop | že od 9,99€
Naša reprezentanca je sicer izgubila bitko s Španijo za petega olimpijca.
Druga polovica oktobra je tista, ko se v kolesarstvu najbolj prepletata stara in nova sezona. Danes (16.30) bodo na sprejemu v Zagorju počastili letošnje izjemne uspehe Primoža Rogliča, ki bo že pred tem z zanimanjem spremljal dogajanje v Parizu, kjer bodo na isti dan predstavili traso Toura 2020 in imenovali kolesarja leta 2019, za katerega je med nominiranci.
Najprej bo danes ob 11.30 v Parizu na sporedu predstavitev trase Toura, ki se bo 27. junija 2020 začel v Nici, končal pa 19. julija v Parizu. V zadnjih dneh je bilo v medijih že veliko ugibanj, kakšna bo prihodnje leto največja dirka na svetu. Vsa se nagibajo k temu, da ne bo veliko vožnje na kronometer, zato pa veliko razgibanega in hribovitega terena. Okoli poldneva bo že jasno vse o Touru, kmalu za tem pa naj bi izvedeli tudi ime dobitnika zlatega kolesa (Velo d'Or), nagrade, ki jo po izboru mednarodne žirije novinarjev najboljšemu svetovnemu kolesarju leta podeljuje francoska revija Velo Magazine.
Sodeč po 1. mestu na svetovni jakostni lestvici in kar 13 letošnjih zmagah, bi moral nagrado med 12 nominiranci prejeti Roglič, vendar v zadnjih dneh tudi ni manjkalo ocen, da bi lahko nagrada pripadla Eganu Bernalu, ki je pri 22 letih zmagal na letošnjem Touru.
Danes bo dan za sprostitev, preden se bodo kolesarji podali na zaslužene dopuste, bodo že padli prvi dogovori o načtih za naslednjo sezono, v kateri bosta vrhunca Tour de France in OI v Tokiu. Roglič je brez dvoma med glavnimi slovenskimi kandidati za nastop na OI prihodnje leto, za katere je Slovenija sicer izgubila bitko s Španijo za petega olimpijca.
Naša reprezentanca je zdrsnila na 7. mesto, ki prinaša štiri kolesarje na štartu olimpijske dirke. Kot dokončna kvalifikacija za OI bo sicer štela lestvica čez teden dni, ko bo konec še zadnje dirke svetovne serije po Guanxiju na Kitajskem, kjer pa ne bo nobenega slovenskega kolesarja. Nekaj točk lahko Slovenci še osvojijo v nedeljo na japonskem pokalu.
1. Roglič (Slo, Jumbo Visma) 4635
2. Alaphilippe (Fra, Deceuninck Quick Step) 3569
3. Fuglsang (Dan, Astana) 3472
4. Bernal (Kol, Ineos) 3346
5. Valverde (Špa, Movistar) 3297
12. Pogačar (Slo, UAE) 2095
95. Mohorič (Slo, Bahrain Merida) 766
1. Belgija 13.491
2. Italija 11.698
3. Nizozemska 11.138
4. Francija 10.886
5. Kolumbija 10.445
6. Španija 9687
7. Slovenija 9421
Pred OI bi veljalo podrobneje spoznati trasi, vendar se letos ta načrt ni izšel, ko so Japonci priredili olimpijsko generalko. »Julija smo si hoteli ogledati proge v Tokiu, vendar so bili naši najboljši kolesarji zasedeni bodisi s Tourom bodisi s klubskimi pripravami na naslednje dirke. Zdaj je načrtovana pot na Japonsko marca v sklopu poti OKS, ko bodo kolesarji najbrž spet zasedeni s klubskimi obveznostmi. Če ne bo šlo drugače, si bo progo bržčas ogledal in posnel bodisi moški selektor Andrej Hauptman bodisi ženski Gorazd Penko,« je povedal direktor reprezentanc Martin Hvastija.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji