Kolesarstvo

Matej Mohorič znova na zmagovalnem odru

Slovenski kolesarski as je tudi današnjo četrto etapo dirke po Hrvaški končal v ospredju.
Matej Mohorič je potrdil vrhunsko formo. FOTO: Leon Vidic/Delo
M. Š., STA
30. 9. 2022 | 18:33
1:22

Francoski kolesar Axel Laurance je v svojo korist odločil četrto etapo dirke po Hrvaški od Biograda do Crikvenice. Slovenski reprezentant Matej Mohorič je po tretjem mestu na tretji etapi tudi današnjo preizkušnjo končal na tretjem mestu, v cilj pa je prikolesaril v času zmagovalca. Tudi v skupni razvrstitvi je Mohorič zdaj na tretjem mestu s 14 sekundami zaostanka.

Pred člana moštva Bahrain-Victorious se je danes uvrstil še njegov ekipni kolega in skupno vodilni na dirki Jonathan Milan. Italijanski as ima pred najbližjim zasledovalcem, Dancem Jonasom Vingegaardom, sicer letošnjim zmagovalcem dirke po Franciji, deset sekund naskoka.

Naš drugi najboljši kolesar na današnji etapi je bil Tilen Finkšt (Adria Mobil), ki je zasedel 22. mesto. Jutrišnja peta etapa bo karavano po 154-kilometrski poti vodila od Opatije do Labina.