Kolesarstvo

Hayterju prolog v Romandiji, Polanc 37.

V Lozani se je s prologom začela 75. kolesarska dirka po Romandiji.
Ethan Hayter (na fotografiji) med zmagovito vožnjo na čas v Lozani. FOTO: Fabrice Coffrini/AFP
Š. R., STA
26. 4. 2022 | 18:47
26. 4. 2022 | 18:54
1:11

Uvodno dejanje, 5,1 kilometra dolga vožnja na čas, je pripadlo britanskemu državnemu prvaku, kolesarju ekipe INEOS Grenadiers Ethanu Hayterju, ki je bil za štiri sekunde hitrejši od nekdanjega svetovnega prvaka v tej disciplini, Avstralca Rohana Dennisa (Jumbo Visma).

Deset sekund je na tretjem mestu zaostal Avstrijec Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe), četrti pa je bil branilec naslova skupnega zmagovalca Britanec Geraint Thomas, tudi njegov zaostanek je znašal deset sekund.

Edini slovenski predstavnik na dirki svetovne serije je Jan Polanc, v prologu je z zaostankom 23 sekund zasedel 37. mesto. Slovenski reprezentant bo na šestdnevni preizkušnji bržkone pomagal svojim kapetanom, od katerih je bil najhitrejši Španec Juan Ayuso, z zaostankom 14 sekund je zasedel deseto mesto.