Drugi športi

V Mariboru prvič na OFEM zadonela Zdravljica

Obetavna slovenska judoistka Nika Tomc (do 57 kg) je na olimpijskem festivalu evropske mladine zablestela z zlato kolajno, bron za Leilo Mazouzi (do 63 kg).
Nika Tomc je zablestela z zlato lovoriko v kategoriji do 57 kilogramov. FOTO: Rok Rakun/JZS
27. 7. 2023 | 21:57
27. 7. 2023 | 23:45
1:32

Slovenski športni upi so četrti tekmovalni dan olimpijskega festivala evropske mladine (OFEM) v Mariboru dočakali tudi prvo zlato lovoriko. Z njo je danes zablestela mlada judoistka Nika Tomc, ki je bila najboljša v kategoriji do 57 kilogramov.

Obetavna varovanka trenerja Marjana Fabjana pri najuspešnejšem slovenskem klubu Z'dežele Sankaku je v polfinalu po zasuku ugnala Portugalko Mario Silveira, v zaključnem dvoboju pa je Tomčeva prav tako z iponom spravila na hrbet Nemko Odalis Santiago-Santana.

Leila Mazouzi se je veselila bronaste kolajne v kategoriji do 63 kilogramov. FOTO: Rok Rakun/JZS

Nikin podvig je z bronasto kolajno v kategoriji do 63 kilogramov dopolnila njena klubska kolegica Leila Mazouzi, ki je bila v obračunu za tretje mesto z akcijo za vazari boljša od Izraelke Lihi Boaron.

Slovensko zastopstvo ima tako na tem OFEM, ki se bo končal v soboto, pet odličij: Žan Ogrinc je bil drugi v teku na 800 metrov, bronasti kolajni pa sta osvojila gorska kolesarka Maruša Tereza Šerkezi v krosu in metalec kopja Tom Teršek