Drugi športi

Ostermanova v finale A, Šmit v finale B

Slovenska kajakašica na mirnih vodah Anja Osterman se je na evropskem prvenstvu v Münchnu zanesljivo prebila v nedeljski finale tekme na 500 metrov.
Anja Osterman. FOTO: Jan Šmit
Š. R., STA
18. 8. 2022 | 15:10
18. 8. 2022 | 17:25
1:26

Potem ko se je že dopoldne slovenska kajakašica na mirnih vodah Anja Osterman iz kvalifikacij neposredno prebila v nedeljski finale na 500 metrov, je popoldne za finale na isti razdalji veslal še Rok Šmit. V finale A mu ni uspelo priti, zato pa bo tekmoval v finalu B.

Ostermanova, ki je bila nedavno na svetovnem prvenstvu šesta na 500-metrski progi, je tokrat v svoji kvalifikacijski skupini zanesljivo opravila s konkurenco in bo v nedeljo napadala visoka mesta.

Šmit, ki je bil v svoji kvalifikacijski skupini tretji, je v polfinalu zasedel četrto mesto v svoji skupini, za tretjim mestom, ki je vodilo v finale A, pa je zaostal slabi dve sekundi. Tako bo v finalu B tekmoval v petek ob 14.02.

V polfinale pa se je s petim mestom svoje skupine na 1000 metrov prebil Jošt Zakrajšek, za finale se bo boril v petek ob 9.51.