Drugi športi

Neža Klančar se je rekordu približala na stotinko

V disciplini 100 metrov prosto se je na mitingu v Barceloni Neža Klančar zavihtela na tretje mesto, spustila se je pod mejo 54 sekund.
Neža Klančar se je povsem približala državnemu rekordu. Foto Leon Vidic
Š. R., STA
29. 5. 2024 | 19:17
29. 5. 2024 | 19:18
1:26

Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar je na mitingu serije Mare Nostrum v Barceloni osvojila tretje mesto na 100 m prosto, z izidom 53,97 je prebila magično mejo 54 sekund in se aprila doseženemu slovenskemu rekordu približala na stotinko sekunde.

V boju za stopničke na najprestižnejši seriji svetovnega plavanja, TV signal potuje v kar 70 držav, je v boju za stopničke premagala tudi svetovno prvakinjo Nizozemko Marrit Steenbergen, ki je v zadnjem zavesljaju za slovensko rekorderko zaostala za dve stotinki sekunde.

Najhitrejša je bila olimpijska podprvakinja Siobhan Haughey iz Hongkonga, ki je z dosežkom 52,76 res odstopala od konkurence. Standardna članica švedske reprezentance Michelle Coleman je bila natančno desetinko sekunde hitrejša od varovanke Tomaža Torkarja.