Darko Đurić je bil po letu 2013 še drugič najboljši športnik med invalidi, Tanja Glušić pa je bila prvič najboljša. FOTO: Mavric Pivk/Delo
D. P.
11. 12. 2018 | 20:21
1:23
Zveza za šport invalidov Slovenije-Paraolimpijski komite (ZŠIS-POK) je na slavnostni prireditvi v Ljubljani podelila nagradi za športnika leta 2018 med invalidi paraplezalki Tanji Glušič in paraplavalcu Darku Đuriću. Darko je na letošnjem evropskem prvenstvu osvojil dve kolajni: na 50 m prosto je bil zlat, na 200 m prosto pa si je priboril bron. Tanja pa je zasedla 3. mesto na svetovnem prvenstvu v Innsbrucku.

Gluha atletinja Iris Breganski in parasmučar Jernej Slivnik sta si naziv najboljših prislužila v kategoriji perspektivnih športnikov. FOTO: Mavric Pivk/Delo

Najboljša ekipa je postala ekipa kegljačev gluhih (v postavi Aleš Peperko, Tomaž Klemen, Robert Marolt, Esad Hadžiagić in Dragutin Draganjac), ki je osvojila 1. mesto na evropskem prvenstvu v Avstriji. Pri ZŠIS-POK so pozornost namenili tudi mladim. Gluha atletinja Iris Breganski in parasmučar Jernej Slivnik sta prejela priznanji za najboljša mlada perspektivna športnika.