Drugi športi

Odlični Čeh je v Budimpešti osvojil srebro

Branilec naslova Kristjan Čeh je v zadnji seriji disk vrgel do 70,02 metra, a to ni bilo dovolj za obrambo naslova svetovnega prvaka.
Kristjan Čeh je bil v Budimpešti odlično razpoložen. FOTO: Kai Pfaffenbach/Reuters
21. 8. 2023 | 21:03
21. 8. 2023 | 22:20
1:37

Kristjan Čeh, osrednja figura v slovenski izbrani vrsti na atletskem SP v Budimpešti, je znova blestel, a naslova svetovnega prvaka v metu diska ni ubranil. Najboljši met je prihranil za zadnjo serijo in za dva centimetra presegel mejo 70 metrov.

Vodilnemu Švedu Danielu Ståhlu je vrgel rokavico, olimpijski prvak pa je odgovoril z metom, dolgim 71,46 metra in zasluženo postal prvak. Čeh je s srebrom osvojil še sedmo odličje za slovensko atletiko na svetovnih prvenstvih, drugo srebrno.

Najboljše je prihranil za konec, za naslov prvaka pa je bil konkretno prekratek. Foto Kai Pfaffenbach/Reuters

Tina Šutej je v kvalifikacijah v skoku s palico preskočila 4,65 metra in se uvrstila v finale, ki bo v sredo ob 19.30.

Sha'Carri Richardson slavila na 100 metrov

Za konec ponedeljkovega sporeda v Budimpešti je bil na vrsti še ženski šprint na 100 metrov. Svetovna prvkainja je postala Američanka Sha'Carri Richardson, ki je v zadnjih metrih prišla v ospredje in s časom 10,65 sekunde postavila tudi rekord prvenstev.