Drugi športi

Katja Fain sedma na 200 m prosto

Slovenska plavalka je na mitingu svetovnega pokala v Berlinu dosegla obetaven izid.
Katja Fain je v današnjem finalu dosegla čas 1:55,40. FOTO: Francois-Xavier Marit/AFP
Š. R., STA
22. 10. 2022 | 20:18
22. 10. 2022 | 20:26
2:15

Slovenska plavalka Katja Fain je na mitingu svetovnega pokala v Berlinu osvojila sedmo mesto na 200 m prosto in z 1:55,40 že dosegla prvi obetavni izid v sezoni. Že v petek je bila peta na 400 m prosto. V nedeljo Fainovo čaka še nastop na 800 m prosto.

V finalu se je s tekmicami dobesedno poigrala Siobhan Bernadette Haughey iz Hongkonga, dobitnica dveh srebrnih odličij na lanskih olimpijskih igrah v Tokiu. Dolgo je bila celo dovolj hitra za svetovni rekord, v končnici pa je malo popustila in slavila zmago z 1:51,36. Z 1:54,01 je srebro osvojila Avstralka Madison Wilson, bron pa z 1:54,47 Nizozemka Marit Steenbergen.

Na 200 m prosto je danes nastopila tudi Neža Klančar in zasedla 45. mesto, v disciplini 50 m delfin pa je bila 22. Peter John Stevens si je v svoji paradni disciplini 50 m prsno delil 12. mesto. Sašo Boškan pa je kar dvakrat izboljšal osebni rekord: na 50 m hrbtno je s 24,86 zasedel 26. mesto, z 49,25 na 100 m prosto pa 52.

Da bo preboj med najboljšo osmerico zelo zahtevna naloga, je bilo jasno že ob pogledu na štartni seznam. V Berlinu so se zbrali plavalci iz rekordnih 63 držav, med njimi 13 olimpijskih prvakov, skupaj pa kar 28 nosilcev olimpijskih kolajn, ki so na igrah skupaj zbrali 55 odličij.