Pozdravljeni!

Drugi športi

Darko Jorgić evropski podprvak

Najboljšega slovenskega igralca namiznega tenisa je v finalu EP v Münchnu premagal Nemec Dang Qiu. Zasavec je dobil prvi niz in potem popustil za 1:4.
Darko Jorgić je osvojil srebrno kolajno. FOTO: Tobias Schwarz/AFP
P. Z., STA
21. 8. 2022 | 16:58
21. 8. 2022 | 19:45
3:06

Darku Jorgiću, najboljšemu slovenskemu igralcu namiznega tenisa, ni uspel veliki met, je pa na evropskem prvenstvu v Münchnu osvojil srebrno kolajno. V finalu je bil boljši Nemec Dang Qiu. Štiriindvajsetletni Zasavec je dobil prvi niz na razliko, v drugem je začel odlično in vodil z 8:4 in 9:6, a izgubil na razliko, potem pa precej popustil in domači tekmovalec je prišel do zanesljive zmage. Bilo je 4:1 (-10, 12, 8, 9, 2).

Darko Jorgić je bil blizu vodstva z 2:0 v nizih. FOTO: Tobias Schwarz/AFP

Ne glede na poraz je Jorgić dosegel največji uspeh v karieri, postal pa tudi prvi Slovenec, ki se je prebil v finale EP.

Na poti do finala je Jorgić v uvodnem krogu ugnal Srba Marka Jevtovića s 4:1, nato pa še dva Hrvata. Najprej je bil boljši od Filipa Zeljka s 4:2, v osmini finala pa od Tomislava Pucarja s 4:1. V četrtfinalu je drugi nosilec evropskega prvenstva v tesnem obračunu izločil Portugalca Tiaga Apolonia s 4:3.

V polfinalu se je nato osmi igralec na svetovni lestvici ITTF boril proti Kristianu Karlssonu, 19. igralcu na svetovni lestvici. Tudi ta obračun je bil do predaje Šveda zelo izenačen. Ob izenačenem rezultatu 2:2 v nizih je sredi petega pri vodstvu Jorgića s 6:5 Šved nesrečno z roko udaril ob rob mize, začel krvaveti in tekme ni mogel nadaljevati.

Darko Jorgić, Dang Qiu ter Mattias Falck in Kristian Karlsson so se veselili kolajn na EP. FOTO: Tobias Schwarz/AFP

Slovenski namiznoteniški igralci so doslej na evropskih prvenstvih osvojili šest kolajn. V posamični konkurenci je to nazadnje uspelo Bojanu Tokiću, ki je bil bronast leta 2011 v Gdansku.