Drugi športi

ACH Volley na kolenih še v pokalu, Calcitu četrti naslov

Najboljši slovenski klubi so sezono zaključili vsak s po eno lovoriko. V bitki za pokalno so Kamničani gladko s 3:0 premagali Ljubljančane.
Odbojkarji kamniškega Calcita so s prepričljivo zmago v finalu pokalnega tekmovanja proti moštvu ACH Volley osvojili prvo lovoriko v sezoni. FOTO: Facebook
G. N., STA
30. 4. 2021 | 19:59
30. 4. 2021 | 20:01
3:13
Odbojkarji Calcita so letošnji zmagovalci slovenskega pokala. V finalu so s 3:0 (21, 21, 22) premagali ACH Volley. V sedmem medsebojnem pokalnem finalu so Kamničani Ljubljančane premagali četrtič, s tem pa so tudi osvojili svoj četrti pokal. ACH ostaja pri 12 naslovih.

Varovanci Gregorja Jerončiča so delovali bolj sveže, za serijske slovenske državne prvake, ki so morali konec prejšnjega tedna predati naslov Merkur Mariboru, je bil ritem sezone očitno prehud. Tekmo sicer dobro začeli, toda po vodstvu 14:11 v prvem nizu so po seriji blokov Kamničanov zašli v težave, iz katerih se niso več rešili.

V domačih tekmovanjih so tako vsi trije klubi, ki so letos izstopali, osvojili eno lovoriko. ACH je prvak srednjeevropske lige, Merkur Maribor državni, Calcit Volley, ki je v državnem prvenstvu izgubil v polfinalu proti ACH-ju, v srednjeevropski pa v polfinalu proti Mariborčanom, pa pokalni prvak.