Neomejen dostop | že od 9,99€
Je profesor vizualne kulture Bližnjega vzhoda in severne Afrike na univerzi Birminghan City. V raziskovalnem delu se posveča digitalnim medijem, biopolitiki in človekovim pravicam ter si prizadeva za spodbujanje kulturnih praks, dekolonizacijo sistemov znanja in možnosti izobraževanja za invalidne otroke v Libanonu, Jordaniji in na okupiranih palestinskih ozemljih. Je tudi sodelavec Airspace Tribunal – razsodišča za zračni prostor, ki si prizadeva za zaščito ljudi pred nevarnostmi, ki z naraščajočo militarizacijo zračnega in vesoljskega prostora pretijo z neba.
V pogovoru je izpostavil, da je Bližnji vzhod pogosto poligon za testiranje evropskih, ameriških, kitajskih, turških, izraelskih in ruskih zračnih tehnologij, vendar tamkajšnje prebivalstvo nima pravnih sredstev, s katerimi bi dokazovalo kratenje človekovih pravic. Zato vodi razpravo o tem, kako artikulirati človekove pravice in zakonodajo.
Poudarja, da je računalniška tehnologija, ki poganja drone, krhka. Imamo izjemno močno tehnologijo, za katero v celoti ne prevzemamo odgovornosti. Kaj pa, če bi šlo nekaj zelo narobe, da bi, na primer, ta tehnologija postala čuteča?
Eno od vprašanj, ki si jih zastavlja, pa je tudi: bi umetna inteligenca lahko proizvedla romana Finnegans Wake (Finneganovo bdenje) ali Ulikses?
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji