Staranje je poleg raka najbolj kritično področje raziskav v biokemiji in molekularni biologiji.

Galerija
Dr. Janko Kos je redni profesor na Fakulteti za farmacijo UL, raziskovalno je povezan tudi z Institutom Jožef Stefan, kjer je bil od leta 2007 do 2020 vodja Odseka za biotehnologijo. Foto Jože Suhadolnik
V nadaljevanju preberite:
V začetku prihodnjega meseca Slovensko biokemijsko društvo v sodelovanju z Evropsko zvezo biokemijskih društev prireja kongres s področja biokemije in molekularne biologije. Program vključuje najbolj aktualna področja raziskav v biokemiji, molekularni biologiji in sorodnih vedah, ki nam pojasnjujejo delovanje živih bitij na molekularni ravni. Vodi ga dr. Janko Kos, redni profesor na Fakulteti za farmacijo Univerze v Ljubljani, ki je raziskovalno povezan tudi z Institutom Jožef Stefan, kjer je bil od leta 2007 do 2020 vodja Odseka za biotehnologijo.
Kongresi FEBS imajo velik ugled v znanstvenih krogih, na njih redno sodelujejo uveljavljeni strokovnjaki s področij ved o živem, tudi Nobelovi nagrajenci, letos bosta med udeleženci dva, Emmanuelle Charpentier, utemeljiteljica metode Crispr-Cas, in Richard Roberts, pionir tehnologije rekombinantne DNK. Na področju ved o živem je kongres FEBS letos največji dogodek v svetovnem merilu, saj se ga bo udeležilo več kot 1700 raziskovalcev.
Z Jankom Kosom smo se pogovarjali o nekaterih temah, ki jih bodo odprli tudi na kongresu.
Komentarji