
Neomejen dostop | že od 14,99€
Število življenj, ki sta jih zahtevala ponedeljkova uničujoča potresa v Turčiji in Siriji, narašča. Umrlo je več kot 21.000 ljudi. Reševalne ekipe – na terenu so tudi slovenski vodniki s psi – se trudijo, da bi izpod ruševin potegnile čim več preživelih. Hud mraz namreč hitro jemlje upanje.
V ponedeljek je jugovzhodno Turčijo in sever Sirije stresel potres z magnitudo 7,8. Čez nekaj ur je udaril še eden z magnitudo 7,5.
Reševalci se že peti dan zapored trudijo pod ruševinami najti preživele. Delajo v bitki s časom v težkih razmerah in pri nizkih temperaturah. Potem ko se je izteklo tridnevno obdobje, tako imenovano »kritično okno« za reševanje življenj, je upanja vse manj.
Potres v Turčiji in Siriji je sedma najbolj smrtonosna naravna nesreča v tem stoletju. Uvrstil se je pred potres in cunami na Japonskem leta 2011 in pred potres v Iranu leta 2003, ki je zahteval okrog 30.000 življenj.
V Turčiji na terenu pomaga okoli 6500 ljudi iz 56 držav, pred dnevi so tja prispeli tudi reševalci iz Slovenije, vodniki s psi. V Siriji pri iskanju preživelih sodeluje okoli 3000 pripadnikov Belih čelad.
Turška agencija za obvladovanje nesreč je sporočila, da so po potresih z magnitudo 7,8 in 7,6 zaznali skoraj 650 popotresnih sunkov.
Hvala, ker berete Delo.
Dejstva niso stvar okusa. So stvar izbire. Izberite Delo za samo 14,99 EUR na mesec!
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji