Katalonci čakajo, da bo Pedro Sánchez prišel v Barcelono in se bodo začeli pogovarjati.
Galerija
Sodobni konflikti so drugačni od tistih v 20. stoletju. Morda je čas, da se jih lotimo drugače, tudi diplomatsko drugače. Eric Hauck verjame, da je javna diplomacija vse pomemnejša, tradicionalna ne zadošča, vsaj ne v vseh državah. Foto Anto Magzan/Delo
V nadaljevanju preberite:
Govorca vedno razkrivajo besede, ki se dinamično premikajo v ospredje in odmikajo na stran. V trenutnem političnem besednjaku odposlanca katalonske vlade na Balkanu Erica Haucka so si vidnejše mesto izborili izrazi avtonomizem, pragmatizem in realpolitika. Kaj novega s terena odslikavajo?
Nič bistvenega se ni spremenilo, še naprej smo prepričani independentisti in si želimo svojo državo, je Hauck razmišljal v pogovoru za Delo in dodal, da je v katalonskih medijih morda res zaznati trend, po katerem se poskuša politični pragmatizem vladajoče koalicije – ta rešuje sprotne probleme, povezane tudi s pandemijo in ekonomskim okrevanjem – etiketirati kot avtonomizem v nasprotju z unilateralizmom. A različno besedje je po njegovem prepričanju vedno odsev družbene pestrosti in katalonska je takšna.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji