Katalonci čakajo, da bo Pedro Sánchez prišel v Barcelono in se bodo začeli pogovarjati.
Galerija
Sodobni konflikti so drugačni od tistih v 20. stoletju. Morda je čas, da se jih lotimo drugače, tudi diplomatsko drugače. Eric Hauck verjame, da je javna diplomacija vse pomemnejša, tradicionalna ne zadošča, vsaj ne v vseh državah. Foto Anto Magzan/Delo
V nadaljevanju preberite:
Govorca vedno razkrivajo besede, ki se dinamično premikajo v ospredje in odmikajo na stran. V trenutnem političnem besednjaku odposlanca katalonske vlade na Balkanu Erica Haucka so si vidnejše mesto izborili izrazi avtonomizem, pragmatizem in realpolitika. Kaj novega s terena odslikavajo?
Nič bistvenega se ni spremenilo, še naprej smo prepričani independentisti in si želimo svojo državo, je Hauck razmišljal v pogovoru za Delo in dodal, da je v katalonskih medijih morda res zaznati trend, po katerem se poskuša politični pragmatizem vladajoče koalicije – ta rešuje sprotne probleme, povezane tudi s pandemijo in ekonomskim okrevanjem – etiketirati kot avtonomizem v nasprotju z unilateralizmom. A različno besedje je po njegovem prepričanju vedno odsev družbene pestrosti in katalonska je takšna.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji