Če je italijanski podpremier, notranji minister in osrednji akter aktualne italijanske vladne krize
Mateo Salvini ameriški igralski legendi
Richardu Geru – ko je ta minuli petek z zalogami hrane in vode obiskal ladjo Open Arms s 151 rešenimi migranti, ki v bližini Lampeduse že enajst dni čakajo na dovoljenje za izkrcanje – nasvetoval, naj si jih kar sam odpelje v svoje hollywoodske vile, bo imel poslej nekaj težje delo.
Proti populističnemu vodji Lige, ki je ob obisku Gera dodal še, da upa, da bo na ladji pred Lampeduso dobil lepo »abbronzaturo«, kakor Italijani rečejo osončeni koži v odtenkih brona, se namreč, kaže, vzpostavlja hollywoodska zveza. Geru sta se pridružila še
Antonio Banderas in
Javier Bardem. Slednja sta seveda Španca, ladja Open Arms pa pripada španski nevladni organizaciji.
Antonio Banderas je situacijo migrantov, ki se zaradi Salvinijevega dekreta ne morejo izkrcati, komentiral kot grozljivo. FOTO: Promocijsko gradivo
Banderas je situacijo migrantov, ki se zaradi Salvinijevega dekreta ne morejo izkrcati, komentiral kot grozljivo, kot nekaj, kar ima po njegovem mnenju veliko skupnega s tem, kar se dogaja tudi drugod . Pri tem je omenil predvsem »gospoda, ki hoče zgraditi zid na meji z Mehiko«.
Javier Bardem je apel naslovil na špansko politiko, na predsednika Pedra Sancheza. FOTO: Promocijsko gradivo
Bardem je apel naslovil na domačo špansko politiko, na predsednika
Pedra Sancheza, ki naj bi kot predsednik države porekla ladje Open Arms koordiniral razporeditev rešenih migrantov med države Evropske unije.
Ladja Open Arms po njegovem mnenju opravlja izjemno delo, potrebno za ohranjanje človeškega dostojanstva in za reševanje ljudi, ki bežijo pred situacijami, ki si jih sami ne moremo niti zamisliti, da bi svojim otrokom in družinam omogočili prihodnost. »Njim gre vsa moja podpora,« je dodal.
Komentarji