Podatki o okuženih in hospitaliziranih niso spodbudni, vlada pa želi spremeniti določila za krizne dodatke ob razglašeni epidemiji v javnem sektorju.
Galerija
Dodatki za izpostavljene v zdravstvu in socialnem varstvu bi morali biti precej višji, kot načrtuje vlada, če želimo preprečiti nadaljnje odhode kvalificiranega kadra, opozarjajo v sindikatu zdravstva in socialnega varstva. FOTO: Voranc Vogel/Delo
V nadaljevanju preberite:
Ta konec tedna bomo dosegli enega od mejnikov pri cepljenju – prvi odmerek bo dobil milijonti prebivalec Slovenije. To pomeni nekoliko več kot 47 odstotkov oziroma 56 odstotkov starejših od 18 let. Podatki o okuženih in hospitaliziranih niso spodbudni, vlada pa želi spremeniti določila za krizne dodatke ob razglašeni epidemiji v javnem sektorju, ki utegnejo za oba minula valova v prihodnjih tednih doseči milijardo evrov.
Ministrstvo za finance je do 31. avgusta prejelo za 965 milijonov evrov bruto bruto zahtevkov za dodatke za delo v rizičnih razmerah javnim uslužbencem. Za primerjavo: zavod za zaposlovanje je za vse ukrepe za ohranitev delovnih mest do zdaj izplačal 688,7 milijona evrov pomoči. Po letu in pol od prve razglasitve epidemije želi vlada spremeniti določila v kolektivni pogodbi za javni sektor, po katerih so uslužbenci za delo v rizičnih razmerah upravičeni do dodatka v višini 65 odstotkov urne postavke osnovne plače.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji