Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Golob bo moral svoje ravnanje še pojasnjevati

Premier se je odzval na vloženo kazensko ovadbo policije, ki je posledica prijave Tatjane Bobnar. Dodatna pojasnila pričakujejo tako v koaliciji kot opoziciji.
Robert Golob je v parlamentu navedel, da bo zavrnil vse očitke. Za njim je stal večji del poslanske skupine. FOTO: Leon Vidic/Delo
Robert Golob je v parlamentu navedel, da bo zavrnil vse očitke. Za njim je stal večji del poslanske skupine. FOTO: Leon Vidic/Delo
16. 10. 2024 | 08:30
16. 10. 2024 | 14:05
3:58

»Verjamem v pravno državo. Na vse očitke bom odgovoril in jih zavrgel po pravni poti,« je dejal predsednik vlade Robert Golob v odzivu na vložitev kazenske ovadbe policije proti njemu in ponovil, da je prepričan, da bo pri vseh očitkih nekdanje ministrice Tatjane Bobnar in nekdanjega v. d. generalnega direktorja policije Boštjana Lindava dokazal, da je šlo za laž in izmišljotine tako kot v primeru tako imenovanih ruskih vohunov. Takrat se menda ni mogel odzivati, saj bi lahko ogrozil njihovo izmenjavo.

Navedel je še, da je šlo za pogovor dveh politikov med seboj ter se obregnil tudi ob to, da naj bi Bobnarjeva sama v časih, ko je bila še v policiji – torej pred volitvami – iskala kontakt z njim, se z njim dvakrat sestala, govorila o seznamih janšistov ter da je treba policijo očistiti janšistov. Za to ji je dal kot ministrici za notranje zadeve mandat, po odstopu pa se Bobnarjeva gre zdaj po njegovem mnenju politični boj. 

Ta njegova izjava je sicer nekonsistenta s prejšnjimi, da se je Bobnarjevo in Lindavom sestal in ju spoznal šele 31. maja, še preden je sam postal predsednik vlade. Ta sestanek, naj bi že bile postavljene nekatere zahteve po kadrovskih menjavah, je Lindav podrobno popisal v poročilu, ki ga je od njega želel Golob. »Kako naj zdaj verjamemo in katerim besedam naj verjamemo? Govorimo o najvišji politični funkciji v državi. Nihče se nima pravice izmikati organom pregona in ne ljudstvu, ki zasluži resnico. Država si zasluži predsednika vlade, ki je verodostojen,« se je odzvala poslanka NSi Vida Čadonič Špelič, ki je pozvala predsednika vlade, naj o tej zadevi priča tudi pred parlamentarno preiskovalno komisijo.

Tudi v koaliciji pričakujejo pojasnila, kaj se dogaja, pa je dejal nekdanji koordinator Levice in podpredsednik vlade Luka Mesec in navedel, da naj organi pregona opravijo svoje delo in preverijo, za kaj gre. Na vprašanje, na kateri točki je po njegovo politik, ki se znajde v preiskovalnih postopkih, dolžan sprejeti kakšno politično potezo in prevzeti odgovornost, pa je odgovoril: »Menim, da je vsak politik odgovoren za lastno kredibilnost in verodostojnost, zato mora sam presoditi, kdaj je dosegel točko, ko ima preveč bremen, da bi lahko še kredibilno opravljal svoje dolžnosti.«

V SD se je najprej izjemno kritično odzval podpredsednik Luka Goršek, ki pa je svoj zapis nato umaknil, pisno pa so nato sporočili, da zadevo spremljajo z vso resnostjo in pozornostjo: » Vedno zagovarjamo načela pravne države, vladavine prava in transparentnosti, zato je v tem okvirju ključno, da neodvisni preiskovalni organi opravijo svoje delo strokovno in avtonomno. Ovadba zoper predsednika vlade odpira pomembna vprašanja, zato se bomo o zadevi pogovorili v stranki.«

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine