Voajerji so dobili zanimivo branje,
plače policistov in podatke, v kateri enoti delajo, je dejal
Ali Žerdin, ki je presenečen predvsem nad tem, da se informacijski pooblaščenki objava tega seznama ni zdela sporna.
Janez Markeš je menil, da gre za zlorabo javnih podatkov za doseganje političnih ciljev. »Gre za tipično trumpovsko gesto, ki z državništvom nima veze. Objava je nedostojna in prezira vredna,« je ocenil Markeš.
Žerdina je zbegalo, da so na seznamu tudi ljudje, ki delajo v občutljivih službah v odnosu do organiziranega kriminala, sporno pa se mu zdi tudi, da vse obveščevalne službe sveta vedo, kdo skrbi za varnost slovenskih politikov. Ocenjuje, da bi se morala komisija za nadzor obveščevalnih služb nemudoma odzvati na objavo.
Markeš je menil, da bi lahko bila objava plač policistov zgolj »dimna bomba« z namenom odvračanja pozornost od tega, da je Slovenija v svetovnem vrhu po smrtih med pandemijo. Da je država z bojem proti širjenju
epidemije v domovih za ostarele zamočila, je pred dnevi priznal celo direktor NIJZ
Milan Krek in s tem potrdil ocene, ki jih je že aprila lani podal
Dušan Keber, je spomnil Žerdin.
Markeš je menil, da je vlada prebivalce razvrstila po pomembnosti, pri čemer je s prebivalci domov ravnala, kot da so neljudje. Strokovna komisija je celo pozivala, naj se obolelih starostnikov ne transportira v bolnišnice, temveč naj se jih zadržuje v domovih za ostarele, za katere se je izkazalo, da so za kaj takega popolnoma neprimerni, je opozoril Markeš.
Komentarji