Okoljevarstveniki opozarjajo na vedno večjo težavo plastičnega onesnaževanja. Velik del težav so plastične vrečke, saj neodgovorno ravnanje z njimi močno onesnažuje okolje, v morju pa se vanje pogosto zapletejo živali, ki zaradi tega lahko tudi poginejo. Plastične vrečke razpadejo le na manjše strupene delce, ti pa zastrupljajo zemljo, vodo in zrak ter prehajajo v prehrambni cikel živali in ljudi, kar lahko povzroči številne bolezni.
Po nakupih z mislijo na okolje
Skrb za okolje je skrb prav vsakogar izmed nas in tudi pri nakupovanju imejte v mislih trajnostne odločitve. Po nakupih se odpravite z lastno vrečko za večkratno uporabo in se tako izognite nepotrebnim dodatnim plastičnim vrečkam, ki jih doma najpogosteje takoj odvržete v smeti. V HOFERjevih poslovalnicah po Sloveniji je od februarja 2018 na voljo trajnostna vrečka
Manj je v(r)eč, narejena iz bombaža Fairtrade.
Lastna vrečka naj postane stalna popotnica pri vaših nakupih. Narava vam bo hvaležna! Majhen korak za vas, velik korak za naš planet!
FOTO: Arhiv HOFER |
Plastične vrečke nas zastrupljajo. Ali ste vedeli …
- da so plastične vrečke med desetimi najpogostejšimi odpadki?
- da večina plastičnih vrečk svojo pot konča med mešanimi odpadki, v katerih se razkrajajo od 400 do 1000 let?
- da povprečen Slovenec letno porabi od 130 do 150 plastičnih vrečk, ki jih običajno ne uporablja dlje kot 30 minut?
- da v Sloveniji letno porabimo med 300 in 600 milijonov plastičnih vrečk in kar 89 odstotkov jih uporabimo le enkrat?
- da zaradi plastičnih vrečk vsako leto pogine na sto tisoče morskih živali in več kot milijon ptic, saj živali vrečke zamenjajo za hrano in poginejo zaradi zamašenega prebavnega sistema ali pa se v vrečke zapletejo in zadušijo?
- da plastične vrečke, ki jih zaužijejo živali, tako ponovno najdejo pot v okolje, in tam ogrožajo nova življenja?
V slogi je moč
Pri HOFERju se z iniciativo
Danes za jutri že vrsto let posvečajo čim bolj odgovornemu ravnanju do okolja na vseh področjih poslovanja, hkrati pa želijo ozaveščati, kako lahko vsak od nas deluje bolj trajnostno. Eden od družbenih in ekoloških izzivov, na katerega želijo opozoriti, je problematika pretirane uporabe plastičnih vrečk. Zato so se pri projektu
Manj je v(r)eč povezali z Ekologi brez meja, ki jim bodo namenili pet centov od vsake prodane vrečke za projekt
Očistimo vode v sklopu akcije Očistimo
Slovenijo. Ta bo 15. 9. 2018 v okviru največjega okoljskega projekta v zgodovini človeštva – svetovne čistilne akcije Očistimo svet 2018 (World Cleanup Day 2018), ki bo na isti dan v 150 državah po vsem svetu. Pri čiščenju bodo sodelovali tudi HOFERjevi zaposleni.
Do zdaj HOFERjevo trajnostno vrečko »Manj je v(r)eč« uporablja že več kot 49.000 ljudi, aktualno število in s tem zbrana sredstva pa lahko spremljate na spletni strani
www.manjvrec.si.
FOTO: Maja Rotovnik
Pridružite se akciji Očistimo Slovenijo in največji svetovni čistilni akciji World Cleanup Day 2018
Prav vsak lahko prispeva k bolj čistemu okolju, prav vsak še tako majhen korak je pomemben.
Pridružite se akciji Očistimo Slovenijo, ki bo 15. 9. 2018 v okviru največje svetovne čistilne akcije Očistimo svet 2018 (World Cleanup Day 2018), in bo na isti dan v 150 državah po vsem svetu.
Prijavite se na spletni strani
www.ocistimo.si.