PREMIUM   D+   |   Nedelo

Trinajstletni Maks Benko ima tisto, kar imajo šampioni

Na evropskem prvenstvu v biljardu v Podčetrtku je Ljubljančan premagal vso konkurenco in osvojil zlato medaljo. A fant je šele na začetku svoje poti.
Pred štirimi leti je prvič držal v rokah biljardno palico, zdaj je med najboljšimi mladinskimi igralci na svetu. FOTO: EPBF.COM
29. 7. 2023 | 09:00
14:38

V članku preberite:

»Tisto noč, ko sem zmagal, sploh nisem mogel spati. Ves čas sem samo hodil gor in dol po stopnicah. Bil sem preveč adrenalinski, da bi zaspal. Res sem zelo vesel,« o izjemni zmagi, ki jo je dosegel na evropskem prvenstvu v biljardu, pripoveduje Maks Benko. Fant je star komaj 13 let, a je obdarjen z izjemnim talentom, ki mu ga lahko zavidajo tudi izkušeni igralci. Na prvenstvu, ki je ta teden potekalo v Podčetrtku, je ugnal vso konkurenco in postal evropski prvak v disciplini desetka med dečki do 17 let. Pred disciplino desetke je letos tretje mesto in bronasto medaljo dosegel že v disciplini straight pool (14+1). In vse kaže, da je to šele začetek.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.