Pri poplavi covida-19, ki se nam je zgodila, je vsaka misel na ples žalitev razuma. Napuh golorokega človeka, ki misli, da lahko ukazuje viharju.
Galerija
Sedanje stanje epidemije pri nas je zelo težko, polne bolnišnice, nekaj deset smrti na dan, epidemiološko neobvladljiva poplava okužb. FOTO: Voranc Vogel/Delo
V kolumni preberite:
Eksplozivni razmah epidemije covid-19, ki nas trenutno po tedenski umrljivosti umešča med najbolj prizadete države na svetu, nas je postavil na realna tla glede naše zmožnosti uravnavanja epidemije. Naivne predstave o »plesu z epidemijo« so se končale z vdorom bolezni v veliko večino domov za ostarele, ki so neizogibne, ko število aktivno okuženih preseže odstotek prebivalstva, da ne govorim o dveh, treh odstotkih. Posledice so na stotine mrtvih – pa smo šele na začetku hladne sezone. In počasi nam bo, ne le Slovencem, ampak zahodnjakom nasploh, postalo jasno, kar je Aziji že od začetka pandemije – da pri covidu-19 ne gre za nikakršen ples, ampak za naravno katastrofo, ki jo je mogoče uspešno ustavljati le v njeni začetni fazi, v Sloveniji pri nekaj deset novih okužbah na dan.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji