Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Kolumne

Ali je Nato zastarel, bomo morda kmalu ugotovili

V jedru nasprotovanja članstvu v Natu je občutje, ki mu lahko rečemo »slovenski izolacionizem«. Slogan »mir nam dajte« ga odlično nagovori.
Protest proti Natu v Ljubljani. FOTO: Črt Piksi
Protest proti Natu v Ljubljani. FOTO: Črt Piksi
30. 3. 2024 | 05:00
30. 3. 2024 | 10:04
7:29

V nadaljevanju preberite:

Pravnik in diplomat Matjaž Gruden, čigar pero je pozorni seizmogram družbenega ozračja v Sloveniji, je spet zadel žebljico na glavico, ko je pred dnevi na družabnem omrežju zapisal: »Stališče, da ne potrebujemo NATO in izdatkov za obrambo, ker smo varni in nas nihče ne ogroža, je legitimno – z njim se lahko strinjamo ali ne. Drugače je s trditvijo, da smo varni, ker ne maramo NATO in orožja. To je naivno, neresno in nevarno.«

Gruden se je oglasil glede polemik o slovenskem članstvu v Natu, ki ob dvajseti obletnici vstopa znova buri duhove. Še zlasti zaradi odločitve Levice, da se ne udeleži slavnostne seje v državnem zboru, temveč se namesto tega pridruži protestom proti zvezi Nato. Ta je potekala pod sloganom »Ne Nato, mir nam dajte!«. Prav na ta slogan je (tako se mi zdi) merila Grudnova polemika: »Teza, da razoroževanje in odhod iz NATO prinašata mir in varnost,« je dodal, »je točna zgolj ob predpostavki, da agresorji po pravilu napadajo le države, ki so pripravljene na obrambo.«

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Berite Delo 3 mesece za ceno enega.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine