Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Kolumne

Minljive zanimivosti

Natanko vemo, kaj je propagandna vojna, kot tudi to, da na svetu ni bolj svobodne družbe kot je naša …
Najstarejši primerek ima 50 strani: Yugoslavia, Prisoners of conscience, 1982, by Amnesty International Publications. FOTO: Odd Andersen/AFP
Najstarejši primerek ima 50 strani: Yugoslavia, Prisoners of conscience, 1982, by Amnesty International Publications. FOTO: Odd Andersen/AFP
15. 6. 2021 | 06:00
6:43

V nadaljevanju preberite:


Ni se še dobro posušila tiskarska tinta na Spominu na neminljivo, ko so začela kapljati sramežljiva priznanja: Hej, veš, da sem jaz tudi skril nekaj … – Mejdun, spomnila si me na tisto prepovedano revijo, spravil sem jo v klet, zdaj je plesniva in precej smrdi – a misliš, da vseeno koga zanima?

Ja, saj res, a mislim, da to koga zanima? Dobro vprašanje. Iskreno rečeno, mislim, da ne. Se pravi, mislim, da je krog zainteresiranih zelo majhen, obdan z obsežno ravnodušnostjo. Ampak …

Vprašanja so me spodbodla, da sem še malo iskala, kaj bi poleg Jeze in Žebota še spadalo v ta žanr. Ker je Amnesty International (AI) ravno oznanila, da ima šestdeset let in se je poklonila sama sebi, sem pobrskala za tem … Ni bilo težko. Skromna škatla broširane literature raznih organizacij za človekove pravice. Najstarejši primerek ima 50 strani: Yugoslavia, Prisoners of conscience, 1982, by Amnesty International Publications. Razločno vem, kako sem prišla do tega obsežnega poročila o političnih zapornikih. Bilo je leta 1982, ko je skozi vrata moje pisarne v uredništvu Dela stopil Jaka Štular, urednik zunanje politike na Delu, izrekel nekaj vljudnih konvencionalnih besed, potem pa iz šopa papirjev potegnil neko revijo in jo odložil predme: »Na, tole te bo zanimalo. Pa ne kar na mizi pustit …!« In je odšel.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine