Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Kolumne

Iz prihodnosti v sedanjost

V ospredje prihajajo tveganja, s katerimi se spopadamo tukaj in zdaj. Torej načini, kako sedanji modeli umetne inteligence škodujejo sodobnim, resničnim ljudem.
Jure Stojan. FOTO: Leon Vidic/Delo
Jure Stojan. FOTO: Leon Vidic/Delo
22. 4. 2024 | 05:00
5:50

V nadaljevanju preberite:

Kakšno prihodnost ima človeštvo? Kdo bi vedel. Zato pa smo prejšnji teden dobili delni odgovor na delno povezano vprašanje. Ni namreč prihodnosti za raziskovalce, ki so se ukvarjali s prav tem področjem. Tako sta minuli torek univerza v Oxfordu in njena filozofska fakulteta zaprli Inštitut za prihodnost človeštva, Future of Humanity Institute.

Njen dotedanji direktor, švedski zvezdniški filozof Nick Bostrom, pa je dal odpoved. Kriva naj bi bila otrdela, zadušljiva birokracija univerze, je namignil, ustanova pa medtem modro molči. Res je sicer, da bo letos praznovala 228-letnico, in to je dober znak, da zna poskrbeti zase in svojo lastno prihodnost. ­

Pravkar zaprti inštitut se je namreč v zadnjih mesecih prelevil v tarčo srditih polemik, medtem ko je še pred nekaj leti privlačil milijonska darila milijarderjev iz Silicijeve doline. Med njimi sta bila tudi Elon Musk in soustanovitelj Facebooka, Dustin Moskovitz, je poročal Guardian.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine