Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Ljubljana in okolica

Veliki investicijski načrti Term Snovik

Načrtujejo postavitev bazenov s skupno površino 350 kvadratnih metrov. Najprej bo na vrsti večnamenski objekt.
Termalna voda v Snoviku je priznana kot naravno zdravilno sredstvo. FOTO: Bojan Rajšek/Delo
Termalna voda v Snoviku je priznana kot naravno zdravilno sredstvo. FOTO: Bojan Rajšek/Delo
6. 11. 2019 | 06:00
5:30
Kamnik – V Termah Snovik so zagrizli v nov naložbeni ciklus, ki bo še popestril turistično ponudbo v tem delu kamniške občine. Avgusta so pridobili gradbeno dovoljenje, v prihodnjih dneh pa bodo začeli graditi prizidek. Z novim večnamenskim objektom bodo razširili gostinske prostore, v njem bodo lahko potekali razni izobraževalni programi, prostori pa bodo namenjeni tudi družabnim srečanjem.

Po besedah prokurista Term Snovik Ivana Hribarja so naložbo že dolgo načrtovali, saj njihove sedanje gostinske zmogljivosti zaradi večjega povpraševanja domačih in tujih turistov po domači kulinariki postajajo premajhne. Do poletja bo stavba z 240 kvadratnimi metri pokritih površin povsem nared in bo že lahko sprejela prve goste.



Nad njo bodo na območju, velikem 180 kvadratnih metrov, uredili še letno plažo za bazenske goste. Vrednost naložbe z opremo in zunanjo ureditvijo je ocenjena na 480.000 evrov.


Polovica jih prespi v Snoviku


Njihova termalna voda, po kateri so sicer znani med domačimi in tujimi obiskovalci, je znana kot naravno zdravilno sredstvo. Ta vsebuje kalcij in magnezij ter veliko drugih mineralov, kar dobro vpliva na kosti, kožo in prebavo. To so do zdaj že spoznali številni njihovi obiskovalci. Terme Snovik je lani obiskalo okoli 17.000 gostov, ki so ustvarili 49.966 nočitev, kar je polovica vseh nočitev v kamniški občini.

V prvih devetih mesecih letos so zabeležili 94.225 vstopov na bazen, lani pa 119.430 obiskov. FOTO: Bojan Rajšek/Delo
V prvih devetih mesecih letos so zabeležili 94.225 vstopov na bazen, lani pa 119.430 obiskov. FOTO: Bojan Rajšek/Delo


V letošnjih prvih devetih mesecih v termah beležijo 40.382 nočitev, kar je po podatkih statističnega urada dobrih 46 odstotkov vseh turističnih prenočitev na območju kamniške občine (87.582). Glede na leto 2007, ki velja za prvo leto delovanja term po dokončanju etapne gradnje, ko so zabeležili 26.685 nočitev, se je njihovo število do zdaj skoraj podvojilo. Lani so ustvarili 2,6 milijona evrov čistih prihodkov od prodaje. Ti so v prvih devetih mesecih letos, v primerjavi z enakim obdobjem lani, višji za sedem odstotkov. Dobro poslovanje v minulih letih, ki je posledica povečanega obiska, vodstvo dobesedno sili v nove naložbe.


Olimpijski bazen – sanje ali resničnost


Hribar je povedal, da so že izvedli nove geodetske posnetke za vsebinske spremembe njihovega prostorskega načrta, ki obsega dobrih 23 hektarjev zemljišč. Zgraditi nameravajo pokriti olimpijski bazen, novi hotel, povečati želijo tudi športne površine in kamp. V prihodnjih treh letih nameravajo ob obstoječem bazenskem objektu zgraditi bazene, s katerimi bodo pridobili 350 kvadratnih metrov novih vodnih površin. Za smele načrte so že pridobili lastništvo zemljišč in zagotovili potrebno komunalno infrastrukturo.

Ivan Hribar, prokurist Term Snovik FOTO: Bojan Rajšek/Delo
Ivan Hribar, prokurist Term Snovik FOTO: Bojan Rajšek/Delo


Z novelacijo občinskega podrobnega prostorskega načrta (OPPN) za Terme Snovik bodo določili tudi prednostne naložbe: razširitev obstoječega bazenskega kompleksa ali gradnjo pokritega olimpijskega bazena. Za slednjega po Hribarjevih besedah potekajo intenzivne priprave, saj v državi primanjkuje tovrstne plavalne infrastrukture. Glavni razlog za gradnjo olimpijskega bazena pa tiči v dejstvu, da so v kamniški občini zelo razviti vodni športi. »Našo zgodbo želimo uresničiti skupaj s kamniškim plavalnim klubom. To je priložnost, da našim športnikom omogočimo idealne pogoje za treninge in tekme,« je povedal Hribar.


S pohvalami tudi Počivalškovo ministrstvo


Na gospodarskem ministrstvu ocenjujejo, da so Terme Snovik vodilni turistični ponudnik na Kamniškem. S trajnostno usmerjenostjo, ki jo izkazujejo z znakom za okolje, EU marjetico, ki so ga pridobili kot prvi turistični ponudnik v Sloveniji, in s priznanjem CIPRE za okolju prijazne in energetsko učinkovite terme, ter s termalno vodo – naravno zdravilno vodo, so lahko gonilna sila zelenega turizma v tem delu države ter eden ključnih turističnih ponudnikov na območju osrednje Slovenije.



»Uspeh, ki ga dosegajo Terme Snovik, je plod jasno začrtane vizije, uspešnega sodelovanja in predanega dela,« so prepričani na ministrstvu, ki ga vodi Zdravko Počivalšek. Prav to ministrstvo je v obdobju 2004–2006 sofinanciralo gradnjo apartmajskega naselja v višini 1,8 milijona evrov.

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine