Naziv uršljanke si je z drzno in kritično pisavo prislužila Selma Skenderović.
Galerija
Selektorico festivala, pisateljico, prevajalko, publicistko in urednico Suzano Tratnik, »vselej zanima in veseli­ ­iskati najboljše možne različice zgodb, pri tem pa avtoricam ali avtorjem poleg podpore nuditi dovolj ­svobode, da ves čas slišijo svoj lastni glas«. FOTO: Voranc Vogel
V nadaljevanju preberite:
- Devetnajstletna nagrajenka Selma Skenderović je na natečaju sodelovala z zgodbama Brezimni obraz in Plitvine, v katerih se z jasnim, izdelanim in kritičnim glasom loteva brezdomstva – tudi nacionalnega – ter malomeščanske privilegiranosti.
- »Vsi finalisti so odlični in težko mi je bilo izbrati samo eno ime, prepričana pa sem, da so vsi dovolj prodorni, da bodo tudi sami izdali knjige. Za prozne prispevke je bilo značilno predvsem prepletanje etničnih vprašanj z drugimi okoliščinami, denimo revščino, slovensko nestrpnostjo, pa tudi s pogumom pri iskanju lastnega glasu,« povzema selektorica Suzana Tratnik.
- Po mnenju Suzane Tratnik so mladi avtorji in avtorice »ob vstopu na literarno sceno velikokrat preobteženi s tem, da mora njihovo pisanje delovati lepo, dobro strukturirano, pomembno in polno prijazne sporočilnosti – ali pa nerazumljivosti. Morda pa vsak pišoči potrebuje nekaj časa, da najde svoj glas in se izrazi drzneje, v polni meri.«
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji