Dva dni pred sklepno slovesnostjo so ugibanja o zmagovalcih že glasnejša.
Galerija
Naslovnega junaka filma Kirila Serebrenikova Petrova febrilni delirij ponese v vrtinec norih in nasilnih dogodivščin. Foto Sergey Ponomarev
V nadaljevanju preberite:
Do konca festivala sta le še dva dneva in peščica filmov. Z jutrišnjo podelitvijo nagrad, na kateri bo častno zlato palmo prejel Marco Bellocchio za izvirni œuvre (umetniški opus), s katerim je zaznamoval sodobno kinematografijo, predvsem pa italijanski radikalni film s silovitim in svobodnim umetniškim izrazom, se bo sklenila edinstvena in, upamo, neponovljiva edicija festivala.
V zraku so pričakovanja in ugibanja, kako bo glasovala žirija, ki jo letos sestavljajo avtorji različnih okusov in stilskih provenienc. Še najbolj vpadljiv med njimi je njihov predsednik Spike Lee, prvi temnopolti filmar na tej prestižni funkciji. Tradicionalno je predsednikova beseda zadnja, čeprav zares šteje vsak glas.
Filme z aktualno družbenopolitično tematiko lahko v tekmovalnem programu preštejemo na prste ene roke. Veliko več se jih je odvrtelo v spremljevalnih sekcijah, kjer so blesteli prvenci. Med tistimi, ki so si drznili dregniti v politično osje gnezdo, sta Catherine Corsini s filmom Zlom (La Fracture) in Rus Kiril Serebrenikov z distopično eskapado Gripa Petrovovih (Petrovi v gripe). Ogledali smo si tudi novi dokumentarec Oliverja Stona Revizija JFK: Pod lupo (JFK Revisited: Through the Looking Glass).
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji