Zimski športi

Železarji kranjsko mrežo zatresli kar šestnajstkrat

V prvi polfinalni tekmi hokejskega DP je bila uspešna tudi SŽ Olimpija, ki je Slavijo odpravila s 5:0.
Luka Kalan se je med strelce vpisal enkrat. FOTO: Leon Vidic/Delo
4. 3. 2019 | 22:57
4. 3. 2019 | 23:05
1:33
Jesenice – Hokejisti SIJ Acronija Jesenic so se v prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva pošteno znesli nad kranjskim Triglavom in ga zelo prepričljivo odpravili s kar 16:1 (5:0, 4:1, 7:0). V festivalu zadetkov so se med strelce vpisali David Rodman in Luka Bašič po trikrat, Tadej Čimžar, Urban Sodja in Eric Pance po dvakrat, Aljoša Crnovič, Luka Kalan, Blaž Tomaževič in Miha Brus pa po enkrat. Častni gol za poražence je prispeval Urban Ban ob številčni premoči na ledni ploskvi.

Prvi gol že po 45 sekundah

Nekoliko bolje pa jo je pred 222 gledalci v Tivoliju odnesla Slavija, saj jo je v ljubljanskem sosedskem dvoboju SŽ Olimpija odpravila z »zgolj« 5:0 (2:0, 2:0, 1:0). Sprva je resda zadišalo po katastrofi Založanov, ki so uvodni gol prejeli že po tri četrt minute, ko je bil uspešen Gregor Koblar. V prvi tretjini je zadel še Nik Grahut, v drugi Aleš Kranjc in ponovno Grahut, že v trinajsti sekundi zadnjega dela pa je ob igralcu več na ledu končni izid postavil Miha Zajc.