Zimski športi

Tivolsko prekletstvo SŽ Olimpije se nadaljuje

Ljubljanski hokejisti so na domačem ledu klonili tudi proti Fehervarju, čeprav so vodili s 3:2.
Olimpijini hokejisti so doživeli še en poraz na domačem ledu. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
Š. R., STA
25. 10. 2023 | 22:09
1:15

Hokejisti SŽ Olimpije so še enkrat ostali praznih rok v ICEHL in še vedno čakajo na prvo zmago v sezoni v domačem Tivoliju. Sinoči so klonili tudi proti Fehervarju in doživeli sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah, gostje iz Madžarske so bili uspešnejši s 4:3 (1:1, 1:2, 2:0.

Z goli Marcela Mahkovca (6.), Žige Mehleta (34.) in Žige Pavlina (so Ljubljančani po dveh tretjinah vodili s 3:2. Toda ključne so bile uvodne minute zadnjega dela tekme. Madžari so v minuti in 40 sekundah dvakrat premagali vratarja Lukasa Horaka in se na koncu veselili pete zaporedne zmage, ki jih je učvrstila tik pod vrhom razpredelnice.

Novi priložnosti za zmago v Ljubljani bo imela SŽ Olimpija v naslednjih sedmih dneh; v nedeljo bo gostila Asiago, 1. novembra pa Vienno Capitals.