Zimski športi

SŽ Olimpija je šestkrat zatresla mrežo Bolzana

Ljubljanski hokejisti so v 3. kolu ICEHL zmagali v gosteh s 6:2.
Aleš Mušič je tako kot Nik Simšič dvakrat zatresel mrežo Bolzana. FOTO: Jure Eržen/Delo
STA, B. E.
24. 9. 2021 | 22:12
24. 9. 2021 | 22:26
1:40
Hokejisti SŽ Olimpije so dvoboju 3. kola ICEHL v gosteh premagali Bolzano s 6:2 (1:0, 2:1, 3:1). Ljubljanski hokejisti so se v prvih dveh kolih najvišje ravni regionalnega tekmovanja predstavili v lepi luči. Danes pa so se podali na gostovanje v Bolzano, kjer je nekoč igral kapetan zeleno-belih Žiga Pance. Južnotirolska ekipa je v prejšnjem krogu presenetljivo gladko v gosteh s 3:0 premagala Salzburg, danes pa je bila nemočna.

Scenarij na začetku današnje tekme je bil podoben kot na prvi za Ljubljančane pred tednom dni v Innsbrucku. Takrat so gostitelje presenetili s hitrim vodstvom, v Bolzanu pa bili gostje tisti, ki so prvi zadeli. Aleksandar Magovac je že v tretji minuti poskrbel za prednost 1:0, gostiteljem pa kljub pritiskom ni uspelo premagati Žana Usa v vratih zmajev. Ti so tako prvo tretjino tesno dobili, nato pa vodstvo hitro povišali, ko je bil v 25. minuti uspešen Nik Simšič, 40 sekund pred koncem druge tretjine pa je zadel še Aleš Mušič. Simšič je s svojim drugim zadetkom na tekmi še izboljšal izhodišče SŽ Olimpije, njihovo zmago pa sta potrdila Daniel Murphy in Mušič.

Naslednja tekma čaka Ljubljančane v nedeljo ob 18. uri, ko bodo v dvorani Tivoli gostili ekipo Black Wings LInz.