Zimski športi

Jeseničani na Dunaju zabili deset golov

Slovenski državni prvaki, hokejisti Sij Acroni Jesenic, nadaljujejo serijo zmag v alpski hokejski ligi.
Nik Zupančič je trener Jesenic. FOTO: Blaž Samec/Delo
STA
28. 9. 2021 | 21:47
1:19
Na šesti tekmi so še petič zapovrstjo zmagali, tokrat so bili na Dunaju z 10:2 (2:0, 5:2, 3:0) boljši od ekipe Vienna Capitals Silver, in vodijo na prvenstveni razpredelnici. Varovanci Nika Zupančiča so bili nekaj razredov boljši od tekmecev. Po prvi tretjini so z dvema goloma Jesperija Viikiläja vodili z 2:0, že po njej bi lahko vodili še bolj izdatno.

Erik Svetina in Luka Ulamec sta v drugi tretjini vodstvo povišala na 4:0, Avstrijci so izid znižali, a Jeseničani so hitro odgovorili, Eric Pance, Timotej Kočar in Viikilä s svojim tretjim golom so poskrbeli za izid 7:1, ki so ga domači ob koncu tretjine znižali.

Z dvema igralcem več na ledu so gostje dosegli osmi gol, strelec je bil Andraž Zibelnik, na 9:2 je svojim drugim golom povišal Svetina, končni izid 10:2 pa je postavil Gašper Glavič.

Jeseničani bodo naslednjo tekmo odigrali v petek, ko bodo gostili Feldkirch.