Znan je naslednik Kloppa na klopi Liverpoola

Nekdanji angleški nogometni prvak Liverpool je povlekel pričakovano potezo po odhodu Jürgena Kloppa.
Arne Slot bo moral osvojiti kakšno lovoriko tudi na klopi Liverpoola. FOTO: Piroschka Van De Wouw/Reuters
Š. R., STA
20. 5. 2024 | 20:30
20. 5. 2024 | 22:04
1:49

Angleški nogometni prvoligaš Liverpool je po odhodu Nemca Jürgena Kloppa tudi uradno potrdil, da bo novi trener rdečih Nizozemec Arne Slot. Pri Liverpoolu so pojasnili, da bo 45-letni Slot ekipo prevzel 1. junija. V klubu niso razkrili dolžine pogodbe, a je Sky Sports poročal o triletnem sodelovanju.

Liverpool naj bi zanj Feyenoordu plačal skoraj 11 milijonov evrov

Slotov prihod ni bil skrivnost, Liverpool naj bi zanj Feyenoordu, kjer je prej deloval Nizozemec, plačal skoraj 11 milijonov evrov odškodnine. Klopp je svoj odhod iz Liverpoola oznanil že januarja, po nedeljski zadnji tekmi na klopi Liverpoola pa je navijače pozval, naj podprejo Slota. »Sprejmite novega trenerja tako, kot ste mene. Verjemite in spodbujajte ekipo,« je dejal Klopp.

Jürgen Klopp med slovesom od navijačev. FOTO: Phil Noble/Reuters

Slot se je k Feyenoordu preselil leta 2021, potem ko je se je izkazal v svoji prvi trenerski službi pri Alkmaarju. Feyenoord je Slot popeljal do finala konferenčne lige, takrat je finalu z 0:1 izgubil proti Romi, ki jo je takrat vodil Jose Mourinho. Slot je nato klubu iz Rotterdama prinesel še prvi naslov nizozemskega prvaka v 24 letih. V zadnji sezoni pa je ta klub osvojil pokal, v prvenstvu pa končal na drugem mestu.