Vodilni trio z 11 metrov do zmag

Man. City ostaja na vrhu premier league, Liverpool in Chelsea mu še naprej dihata za ovratnik. Klopp ugnal Gerrarda. Na treh tekmah odločila 11-metrovka.
Jorginho je izkoristil dve 11-metrovki za Chelsea. FOTO: David Klein/Reuters
P. Z.
11. 12. 2021 | 17:58
11. 12. 2021 | 18:08
1:34

Raheem Sterling je v 66. minuti izkoristil podarjeno enajstmetrovko in Manchester City je ostal na prvem mestu v premier league. Na Etihadu je bilo 1:0. Obrambno naravnani Wolverhampton je bil od 45. minute brez izključenega napadalca Raula Jimeneza.

Liverpool je gostil Aston Villo, ki jo vodi rdeča legenda Steven Gerrard. Gostje iz Birminghama so mrežo dobro čuvali do 67. minute, ko je Mohamed Salah izsilil 11-metrovko in jo potem tudi izkoristil.

Rahem Sterling je zadel z bele točke. FOTO: Nigel Roddis/AFP

Chelsea je uprizoril zasuk po zaostanku z 1:0 proti Leedsu, za katerega je v 28. minuti z 11 metrov zadel Raphinha.V 42. minuti je izenačil Mason Mount, evropske prvake je na Stamford Bridgeu v vodstvo popeljal Jorginho, ki je v 58. minuti izkoristil strel z bele pike. Vajo je Italijan ponovil v 94. minuti, ko je po izenačenju rezervista Joea Gelhardta (82.) zadel še v 94. minuti in osrečil trenerja Thomasa Tuchla

Arsenal je s 3:0 odpravil Southampton. Strelci so bili Lacazette, Ødegaard in Gabriel.