Pozdravljeni!

Vijolična zmaga na Cesarjevi premieri

V uvodni predstavi nedeljskega sporeda 12. kola domačega nogometnega prvenstva je Maribor s Soudanijevim golom ugnal domači Bravo z 1:0.
V središču pozornosti nedeljskega popoldneva v Šiški je bila mariborska premiera Boštjana Cesarja. FOTO: Dejan Javornik
STA, Š. R.
20. 10. 2024 | 17:21
20. 10. 2024 | 19:39
3:54

Težko pričakovani prvoligaški trenerski krst Boštjana Cesarja na mariborski klopi se je končal z zmago njegove ekipe. V Šiški tekma večinoma ni ponudila veliko nogometnih užitkov, čeprav je bilo nekaj več dogajanja v drugem polčasu, ko je izkušeni Hilal Soudani v 83. minuti zabil gol za zmago vijoličnih.

V prvih 30 minutah gledalci niso videli veliko priložnosti, le kmalu po začetku tekme je Josip Iličić streljal z 20 metrov in je posredoval Matija Orbanić, pri domačih pa je v 18. Beno Selan nenatančno meril z glavo. Gostje so nase opozorili še v 31. in 36. minuti, najprej je Gašper Jovan izbil žogo pred črto vrat po poskusu Györgyja Komaromija, nato pa je Pijus Širvys s strelom od daleč žogo poslal v domačega vratarja.

Tudi uvod drugega polčasa ni prinesel posebej privlačne igre, v 72. minuti pa so imeli Šiškarji priložnost: po nespretnem posredovanju Nika Osterca je žoga zadela vratnico, v 76. pa je Lan Vidmar s strelom z glavo na drugi strani oplazil prečko. Nato pa je v 83. minuti udaril povratnik po poškodbi Soudani. Ta je prišel do strela na robu kazenskega prostora in natančno meril za končnih 1:0.

Derbi sosedov Radomljanom

Radomljani nadaljujejo prevlado na občinskih derbijih z Domžalami, dobili so že šestega od zadnjih osmih in tako poglobili težave rumenih, ki ostajajo pri eni zmagi in so s petimi točkami na dnu lestvice.

Danijel Šturm je zadel za 1:0, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Marcela Lorberja. Sicer pa sta obe ekipi v nadaljevanju prihajali do strelov, ki pa niso resneje ogrozili enega ali drugega vratarja, nato pa je v 23. minuti Nino Kukovec, ki je avgusta odločil sosedski derbi, sam stekel proti golu Domžal in z desne strani močno sprožil ob bližnji vratnici za 1:1.

Radomljani so tudi po golu pritiskali, v 30. tudi zadeli vratnico preko Mosesa Barnabasa, a je bil pred tem že nedovoljeni položaj, minuto pozneje pa je 19-letni Stjepan Davidović z nizkim strelom s 17 metrov ugnal Ajdina Mulalića za zasluženih 2:1. V 37. minuti je Rok Štorman v kazenskem prostoru prišel do strela, v roko zadel Reneja Rantušo Lapmrehta, tako da je sledila enajstmetrovka. To je v 38. minuti izvedel Matej Malenšek in po sredini povišal na 3:1.

Na 4:1 je Kukovec s svojim četrtim golom sezone povišal v 60. minuti, ko je iz bližine povsem neoviran zadel z glavo po podaji Davidovića z desne strani.

Radomlje so bile tudi v drugem delu boljše in si tako brez pretresov priigrali gladko zmago.

1. SNL; 12. kolo

nedelja

15.00      Bravo: Maribor 0:1 (0:0; Soudani 83.)

17.30      Domžale: Radomlje 1:4 ((1:3; Šturm 10.; Kukovec 23., 61., Davidović 31., Malenšek 38.-11-m)

sobota

15.00      Celje: Mura 4:3 (0:1; Kvesić 63., Kučys 69., Vuklišević 75., Matko 80.; Vizinger 8., 48., Maroša 86./11-m)

17.30      Nafta: Olimpija 0:1 (0:1; Blanco 8.)

20.15      Koper: Primorje 3:4 (1:3; Petriško 27./11-m, Matondo 83., Jurić 93.; Smajlagić 6., 41., Babin 10., Petek 47.)