Olimpija se je vrnila na vrh

V današnjih tekmah 10. kola 1. SNL Domžale v Velenju boljše od Rudarja, Maribor v Kranju od Triglava, Mura v Fazaneriji od Celja, Olimpija pa od Brava.
Mariborčani so v Kranju dosegli četrto zaporedno zmago v 1. SNL, prvi gol pa je zabil Aleks Pihler (desno).  FOTO: Jože Suhadolnik/Delo
G. N.
22. 9. 2019 | 20:25
22. 9. 2019 | 22:33
3:34
Aluminij je svojo nalogo v 10. kolu 1. SNL opravil odlično. S prepričljivo zmago proti CB24 Taboru s 3:0 – s pokalno vred je bil že tretjič v sezoni boljši od sežanskega kluba – je »vrgel žogico« Olimpiji in drugim tekmecem z vrha lestvice. Odgovor izzvanih je bil zmagovalen. Olimpija je v mestnem derbiju brez težav premagala Bravo, Maribor je zmagal v Kranju, Mura pa je bila boljša od Celja.

Zeleno-beli so v 45 minutah razrešili vse neznanke. Endri Ceklici v 3. minuti in v 19. minuti sta bila strelca prvih dveh golov, učinkoviti polčas pa je končal še Ante Vukušić.

Branilci naslova so gostovali v Kranju in dosegli četrto zaporedno zmago. Kranjčani so še zmogli izenačenje po zaostanku z 0:1, a vijolični so bili na koncu le premočni. Sobočani so v derbiju po sporni enajstmetrovki premagali Celjane. Mož odločitve je bil Amadej Maroša, potem ko je zadel z bele točke. Prekršek, ki ga je nad Luko Bobičancem storil Jure Travner, je bil bržčaz zunaj kazenskega prostora.
Velenjski napadalec Dominik Radić je bil razpoložen, a je prepozno začel zabijati. FOTO: Roman Šipić/Delo

Prva današnja tekma je bila v Velenju. Domžal so s prihodom novega trenerja Andreja Razdrha ujele pričakovan ritem in dosegle še tretjo zaporedno zmago. Že v prvem polčasu so Domžalčani napolnili mrežo Rudarja, ki je sredi tedna presenetil Olimpijo v pokalni tekmi in si vlil nekaj izgubljene samozavesti po ligaških polomih, zaradi katerih se je znašel na dnu lestvice. Toda upanje o boljšem jutri je pri Velenjčanih splahnelo že po prvih 45 minutah, v katerih so prejeli kar tri gole. V zaključku so sicer po veliko zapravljenih priložnosti znižali visok zaostanek, a za velik zasuk jim je zmanjkalo časa.
Slobodan Vuk je bil v Velenju eden od ključnih domžalskih nogometašev pri tesni zmagi. FOTO: Uroš Hočevar/Delo