Pozdravljeni!

Porto v izdihljajih tekme do zmage, pod Vezuvom remi Napolija in Barcelone

Osmina finala lige prvakov se je zaključilka z zanimivima dvobojema v Portu in pod Vezuvom. Galeno z zadetkom v 94. minuti presenetil Arsenal.
Victor Osimhen je rešil remi za Napoli. FOTO: Reuters
N. Gr.
21. 2. 2024 | 20:08
21. 2. 2024 | 23:06
2:31

V Neaplju sta se Napoli in Barcelona razšla brez zmagovalca, končalo se je z 1:1, oba zadetka pa sta padla v drugem polčasu. V prvih 45 minutah nismo spremljali živahne igre, Barcelona je imela pobudo v prvih minutah, nato je imel več žogo v nogah Napoli, a pravih priložnosti ni bilo ne na eni, ne na drugi strani.

Nato je v 60. minuti lepo podajo Pedrija na robu kazenskega prostora sprejel Robert Lewandowski in mojstrsko zadel s strelom po tleh. Navijači na štadionu Diega Armanda Maradone so bili zelo nestrpni, Napoli v napadu ni imel pravih idej, nato pa je Victor Osimhen v 75. minuti izkoristil svojo moč, se otresel branilcev in po tleh mimo Marca-Andreja ter Stegna (ki je bil zelo blizu obrambi) poslal žogo v mrežo. Do konca tekme se rezultat ni več spremenil, pred povratno tekmo rahel favorit ostaja Barcelona.

Galeno je Portu prinesel veliko zmago. FOTO: Pedro Nunes/Reuters

V vlogi favoritov so bili tudi nogometaši Arsenala, ki so gostovali na Dragau v Portu, a je niso izkoristili. Ne Porto in ne Arsenal nista želela preveč tvegati, posledično tudi pravih priložnosti ni bilo na pretek. Zdelo se je, da bosta mreži obmirovali, nato pa je Galeno v 94. minuti zadel za veliko domačo zmago. Porto se z lepim izidom odpravlja na gostovanje v London, kjer Arsenalu nikakor ne bo lahko.

Povratne tekme bodo 5./6. in 12./13. marca.