Handanović na vrhu serie A: ustavil tudi vse poskuse Ibrahimovića

Inter se je po mestnem derbiju utrdil na prvem mestu italijanskega nogometnega prvenstva.
Samir Handanović (v oranžni majici), Ivan Perišić in soigralci so takole proslavili odmevno in pomembno zmago nad Milanom. FOTO: Daniele Mascolo/Reuters
F. T., STA
21. 2. 2021 | 17:40
21. 2. 2021 | 17:48
1:39
Nogometaši Milana in Interja s Samirjem Handanovićem so igrali derbi 23. kola italijanskega prvenstva. Precej bolj zadovoljni so ga zapustili slednji, saj so zmagali s 3:0 in se utrdili na prvem mestu lestvice, kjer imajo zdaj štiri točke naskoka pred današnjim tekmecem.

V milanskem derbiju je pri 21 letih in 361 dneh vratar rdeče-črnih Gianluigi Donnarumma vpisal 200. nastop v elitni italijanski ligi, s čimer je precej popravil rekord Juventusovega čuvaja mreže Gianluigija Buffona, ki je svojo 200. tekmo igral pri 24 letih in 83 dneh. A Donnarumma je hitro moral po žogo v mrežo. Inter je namreč povedel v peti minuti, ko je po podaji Romeluja Lukakuja z desne strani z glavo zadel Lautaro Martinez, za katerega je bil to 12. gol sezone.

Zmagovalec odločen po dobri uri igre

V uvodu drugega polčasa se je trikrat moral izkazati Handanović po dveh poskusih Zlatana Ibrahimovića in enem Sandra Tonalija. So pa modro-črni povišali prednost v 57. minuti, ko je še drugič na tekmi zadel Martinez, takrat po podaji Ivana Perišića. Ko je Lukaku v 66. minuti zadel za 3:0, je bil zmagovalec dokončno odločen.

Zlatan Ibrahimović je tudi takole zaman poskušal matirati vratarja Samirja Handanovića. FOTO: Miguel Medina/AFP