Izjemen večer finskega nogometnega asa, ki prihaja dobro nabrušen v Ljubljano

Teemu Pukki je spisal novo poglavje v zgodovini Minnesote United, saj je kot prvi igralec za omenjeni klub zabil kar štiri gole na eni tekmi v MLS.
Teemu Pukki (na fotografiji levo) je bil najzaslužnejši za zmago Minnesote United nad moštvom Los Angeles Galaxy. FOTO: Matt Blewett/Usa Today Sports
9. 10. 2023 | 05:00
9. 10. 2023 | 07:53
2:15

Finski nogometni zvezdnik Teemu Pukki je očitno pravi čas spet našel vrhunsko strelsko formo – tik pred sila pomembnim sobotnim dvobojem s Slovenijo v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto v Nemčiji. Na včerajšnji tekmi ameriškega prvenstva (MLS) je namreč zabil kar štiri gole in z njimi prispeval levji delež k visoki zmagi Minnesote United nad moštvom Los Angeles Galaxy (5:2).

Potem ko se je prvi polčas na štadionu Allianz Field v Saint Paulu razpletel z neodločenim rezultatom 1:1, je v drugem v vsem sijaju zablestel prav Pukki, ki je z zadetki v 45., 60., 67. in 76. minuti potopil goste. »Kot po tekočem traku smo si ustvarjali priložnosti za zadetke, ki bi jih lahko dosegli še več,« je presodil 33-letni Finec in nadaljeval: »Še vedno imamo možnosti za preboj v končnico. Zdaj nas čaka (reprezentančni) premor, po njem pa bomo imeli še eno tekmo. Kar lahko storimo, je, da jo odločimo v svojo korist, potem pa bomo videli, kam bomo prišli ...«

Pukki je sicer spisal novo poglavje v zgodovini Minnesote, saj je postal prvi igralec, ki je zabil štiri gole na eni tekmi. V ZDA, kamor se je preselil šele julija, je v 13 nastopih dosegel kar deset golov, od tega sedem na zadnjih petih dvobojih. Teemujeva imenitna forma je – kakor pišejo finski mediji – sijajna novica za »Suomije« pred izjemno pomembno kvalifikacijsko tekmo v soboto v Stožicah (z začetkom ob 18. uri). V skupini H je Slovenija tačas s 13 točkami na prvem mestu, tretjeuvrščena Finska ima le točko manj.