Tudi Sixt Primorska na pragu finalnega turnirja pokala Spar.
Lance Harris (z žogo) in Ivan Marinković (levo) sta potopila Novomeščane. FOTO: ABA
8. 1. 2019 | 11:00
8. 1. 2019 | 21:00
1:45
Koper – Ob pogledu na vrh lestvice slovenske lige Nova KBM so si ljubitelji košarke največ obetali od zadnje tekme uvodnih soočenj četrtfinala pokala Spar. Sixt Primorska in Krka sta namreč doživeli najmanj porazov, le po tri. Toda Koprčani so si tokrat dali duška in pred povratno tekmo v Novem mestu bržkone že zagotovili mesto na finalnem turnirju.

Krka je sicer dočakala okrevanje Marka Jošila, toda v prvem nastopu v sezoni je bil daleč od lanske imenitne forme in v 16 minutah igre ni zmogel niti ene točke. Pri ničli je v osmih minutah ostal tudi novinec v primorski zasedbi, 30-letni ameriški organizator igre Corin Henry, zato pa so bili toliko bolj učinkoviti njegovi soigralci. Po izenačenem prvem polčasu, v katerem so gostje vodili s 33:24, so v nadaljevanju povsem zavladali na parketu in si pod vodstvom krila Lancea Harrisa priigrali nepričakovano visoko prednost.

Sixt Primorska : Krka 83:55 (62:47, 39:35, 15:13 – Ferme 3, Harris 31, Čakarun 6, Marinković 15, Hodžić 8, Jagodić Kuridža 5, Šiško 8 točk in 14 asistenc, Vončina 7; Marinelli 2, Škedelj 3, Osolnik 8, Bratož 5, Stipaničev 4, Fifolt 6, Balažič 3, Lalić 17, Lapornik 7).