Košarka

Dallas padel v Clevelandov mlinček

V ligi NBA so davi igrali vsi trije slovenski košarkarji, Luka Dončić je ob porazu dosegel 30 točk, Goran Dragić sedem, Vlatko Čančar pa ob zmagi nobene.
Luka Dončić in lastnik Dallasa Mark Cuban sta imela preveč opravka s sodniki. FOTO: Kevin Jairaj/Usa Today Sports
G. N.
15. 12. 2022 | 07:15
15. 12. 2022 | 07:28
2:03

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić in Dallas sta v ligi NBA imela enega od tistih večerov, ki bi ga najraje pozabila. Najboljši Dallasov strelec je ob metu 9:23 sicer dosegel 30 točk in v statistiko dodal še pet skokov in šest asistenc v 39 minutah, toda Dallas je bil v domači dvorani American Airlines Centru proti Clevelandu povsem neenakovreden. Gostje so z razpoloženim Donovanom Mitchellom, ki je dosegel 34 točk, zmagali s 105:90.

Ljubljančan je resda že 35. tekmo zapored dosegel več kot 20 točka, a met mu ni in ni stekel (9:23 iz igre, 2:8 za tri), izgubil pa je tudi pet žog. Za pozabo in razglašeno je igral prvi polčasu (11 točk, 4:14 iz igre), v katerem so gostje, ki so bili v porednosti od prve minute, prišli do 19 točk naskoka (60:41).

Trener Dallasa Jason Kidd ni imel razpoloženega posameznika. Christian Wood je dosegel 20 točk in 7 skokov, Reggie Bullock je zadel tri trojke iz petih poskusov ...

V soboto v Clevelandu se bosta moštvi znova pomerili in zadnjič v tej sezoni.

Goran Dragić je v desetih minutah solidno opravil svojo nalogo.  FOTO: Stan Szeto/Usa Today Sports

Goran Dragić je za Chicago v porazu po podaljšku proti New Yorku (120:128) dosegel sedem točk (3:5 iz igre, 1:3 za tri, prosti meti 0:1) in podajo v 10 minutah. Denver in Washington sta uprizorilaa revoveraški dvoboj (141:128), v katerem pa  Vlatko Čančar ni dosegel točke. Igral je dve minuti. Nikola Jokić je ob metu iz igre 17:20 nasul 43 točk.