Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Kolesarstvo

Smola Tratniku vzela možnost za ubranitev lovorike

Idrijčan s počeno gumo na klasiki v Belgiji. Matej Mohorič in Matevž Govekar nista bila del skupine, ki je obračunala za zmago.
Søren Wærenskjold se je veselil nepričakovane zmage. FOTO: Jasper Jacobs/AFP
Søren Wærenskjold se je veselil nepričakovane zmage. FOTO: Jasper Jacobs/AFP
P. Z., STA
1. 3. 2025 | 17:30
1. 3. 2025 | 17:32
3:08

Norveški kolesar Søren Wærenskjold (Uno-X Mobility) je zmagovalec 80. enodnevne klasike Omloop Het Nieuwsblad. Na trasi od Genta do Ninoveja (197 km) je zmagovalca odločil šprint večje skupine. Lanski zmagovalec Slovenec Jan Tratnik (Red Bull-BORA-hansgrohe) ni imel sreče v zadnjih 17 km, saj mu je pred odločilnima klancema počila zračnica.

Od slovenskih tekmovalcev je bil v igri za vidno uvrstitev predvsem Tratnik, a je imel tik pred začetkom predzadnjega tlakovanega vzpona defekt. Posledično je izpadel iz boja za ponovitev lanske zmage. Že pred tem okoli 45 km pred ciljem ni bil najbolje postavljen na tlakovanem klancu Molenberg in je moral kasneje pozicijo popravljati. To mu je tudi uspelo, a je imel nato spet obilico nesreče s predrto gumo.

Tudi ostala Slovenca in člana Bahrain-Victoriousa Matej Mohorič in Matevž Govekar nista posegla po visokih mestih, saj nista bila del skupine, ki je obračunala za zmago. Potem ko so ekipe najboljših ujele ubežnike in preprečile predčasno odločitev s kakšnim od daljših napadov, je bilo odločitev pričakovati v zadnjih 17 km, ko je velika skupina prišla do zadnjih dveh tlakovanih vzponov na Muur van Geraardsbergen in Bosberg.

Kljub temu si nihče od kolesarjev ni privozil oprijemljive prednosti, v vodilni skupini pa je bilo še deset kilometrov pred koncem okoli 30 tekmovalcev. Nato je napadel še Švicar Stefan Küng in zdržal do zadnjega kilometra, potem ko so ga v ozadju ekipe s preostalimi šprinterji ves čas nadzorovale.

Jan Tratnik je imel smolo. FOTO: Anne-christine Poujoulat/AFP
Jan Tratnik je imel smolo. FOTO: Anne-christine Poujoulat/AFP

V šprintu je imel nato največ moči rezervist za to dirko Wærenskjold, ki je slavil 14. zmago v karieri in prvo na preizkušnjah svetovne serije. »Res je, na dirki sem v zadnjem trenutku zamenjal svojega ekipnega kolega Daniela Hoelgaarda, dirkati bi moral šele jutri,« je organizatorjem razkril 24-letni Norvežan.

»Jutrišnja dirka je bolj za šprinterje, a tudi danes je tu zaradi vetra v prsi prišlo do sprinta večje skupine. Malce nerealno je, da sedim tukaj kot zmagovalec. Sem brez besed. Mislim, da se bom tega zavedal šele čez nekaj ur,« je še dodal Wærenskjold. Drugo mesto je pripadlo Francozu Paulu Magnierju (Soudal Quick-Step), tretje pa Belgijcu Jasperju Philipsenu (Alpecin-Deceuninck).

Naslednja dirka svetovne serije bo prihodnjo soboto v okolici Siene, ko bo zmago na makadamskih cestah po Toskani branil slovenski as Tadej Pogačar.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine