Kolesarstvo

Po Japonski: druga etapna zmaga Boleta

Prekaljeni slovenski kolesar pred jutrišnjim zadnjim dejanjem drži skupno peto mesto.
Grega Bole je slavil na predzadnji etapi dirke po Japonski. FOTO: Bahrain Merida
26. 5. 2018 | 11:43
26. 5. 2018 | 13:08
1:39
Izu – Prekaljeni 32-letni slovenski kolesar Grega Bole, član moštva Bahrain Merida, nadaljuje odlične nastope na dirki Po Japonski, ki se bo jutri končala z ravninsko 112,7 kilometra dolgo osmo etapo s štartom in ciljem v Tokiu. Na današnjem sedmem dejanju na 122-kilometrski stezi v Izuju je namreč opravil z vso konkurenco in se v skupni razvrstitvi z enajstega povzpel na peto mesto z minuto in 40 sekundami zaostanka za prepričljivo vodilnim Špancem Marcosom Garcio (Kinan).

Najmočnejši v ciljnem troboju

Danes se je Bole – na tej dirki je leta 2014 končal kot drugi – dokopal do druge etapne zmage na letošnji japonski preizkušnji, v ciljnem troboju pa je imel močnejše noge od Avstralca Chrisa Harperja (Bennelong SwissWellness) in Kolumbijca Felixa Alejandra Barona (Illuminate). Obenem je v prejšnjih dneh na posameznih etapah vpisal še drugo in četrto mesto, največ – tri minute in 40 sekund – pa izgubil na včerajšnji gorski etapi s ciljnim vzponom na 1959 metrov visok Fudži. Drugi slovenski predstavnik, Boletov moštveni kolega David Per, je danes zasedel 29., skupno pa drži 33. mesto.