V tokratnem kvizu preizkus znanja iz atletike, deskanja na snegu in alpskega smučanja.
Tina Šutej pri 34 letih še vedno napreduje. FOTO: Aleksandra Szmigiel/Reuters
4. 2. 2023 | 05:00
2:28

1. Tina Šutej je v četrtek navdušila v Ostravi, saj s 4,82 metra izboljšala svoj absolutni slovenski rekord v skoku s palico za dva centimetra in dosegla najboljši izid sezone na svetu. Ljubljančanka je potrdila, da pri 34 letih še vedno napreduje, zato se lahko veseli olimpijskih iger 2024 v Parizu. Njeni moški kolegi ne dosegajo takšnega razvoja, kdo je že sedem let slovenski rekorder s 5,70 m?

• A) Robert Renner
  • B) Jure Rovan
  • C) Andrej Poljanec

2. Na današnji dan pred štirimi leti leti je deskar na snegu Tim Mastnak osvojil srebrno kolajno na svetovnem prvenstvu v Park Cityju. Odločno se je spustil tudi v boj za prvo mesto, a je v finalu padel in prepustil zmago Rusu Dimitriju Loginovu. To je bilo za Slovenijo dotlej tretje odličje v paralelnem veleslalomu na svetovnih prvenstvih, kdo je osvojil prvo (zlato) leta 2003?

• A) Rok Flander
  • B) Klemen Razingar
  • C) Dejan Košir

3. Danes praznuje 60. rojstni dan nekdanji odlični švicarski alpski smučar Pirmin Zurbriggen. Med bogato kariero je osvojil zlato kolajno v smuku in bronasto v veleslalomu na olimpijskih igrah 1988, na svetovnih prvenstvih devet odličij (štiri zlata), v svetovnem pokalu pa je 40-krat zmagal in se 83-krat uvrstil med prvo trojico. Kdo se mu je najbolj približal med zlatim smukom na OI v Calgaryju?