Drugi športi

Šeglova in Filipičeva zlati v Oranu

Za Slovenijo še tri srebrne in bronasta kolajna na sredozemskih igrah v Alžiriji.
Zlata Janja Šegel, desno, in srebrna Katja Fain sta Sloveniji priplavali dvojno zmago na 200 m prosto. FOTO: Aleš Fevžer/OKS
Š. R., STA
2. 7. 2022 | 21:12
3. 7. 2022 | 07:48
2:54

Slovenska plavalka Janja Šegel je na sredozemskih igrah v alžirskem Oranu osvojila zlato medaljo na 200 m prosto (1:56,68), zlata je bila pozneje na atletskem stadionu tudi Neja Filipič v troskoku (14,16 m). Atletinja Anita Horvat je bil druga v finalu na 400 m (51,94), ostale večerne medalje so osvojili plavalci. Katja Fain je bila z 0,81 sekunde zaostanka za Šeglovo na 200 m prosto druga (1:57,49), srebro je osvojil tudi Anže Ferš Eržen na 400 m mešano (4:19,63), Peter John Stevens pa je bil tretji na 50 prsno (27,46). Slovenija je po soboti doslej na SI zbrala 16 odličij (4 zlate, 5 srebrnih in 7 bronastih).

Neža Klančar je bila na 50 m delfin, v prvi disciplini drugega finalnega dne, četrta (26,45). Svojo drugo medaljo na SI, prva je bila srebrna na 50 m prosto, je zgrešila za sedem stotink oziroma v zadnjem zamahu. Tara Vovk je bila peta na 100 m prsno (1:09,16), Daša Tušek pa šesta na 800 m prosto (8:56,97).

Anita Horvat, levo, si je pritekla srebro, Neja Filipič je troskočila do zlata. FOTO: Aleš Fevžer/OKS

Renner ni nastopil

Atletinja Eva Pepelnak je zasedla peto mesto v troskoku (13,36 m), šesto Jerneja Smonkar na 800 m (2:03,82). V kvalifikacijah sta tekmovala dva slovenska atleta, na 110 m ovire se je Filip Jakob Demšar s petim časom uvrstil v finale in dosegel mlajši članski državni rekord (13,65), obenem je za 11 stotink zaostal za članskim (13,56). Jure Grkman je izpadel z desetim časom na 200 m (21,44).

Robert Renner, ki se je kot še nekaj atletov drugič v dobrem tednu dni soočil s trebušnimi težavami, ni nastopil v finalu v skoku s palico. Na cestni dirki so nastopile tudi slovenske kolesarke, dobitnica odličja v kronometru Eugenia Bujak je bila tudi tokrat najboljša, končala je na osmem mestu, 12. je bila Nika Bobnar in 18. Urška Pintar, Tjaša Sušnik je odstopila, Špela Kern pa ni nastopila. Tilen Finkšt je v cestni dirki kolesarjev osvojil četrto mesto ter za las zgrešil odličje, dvigovalka uteži Nastasja Štesl pa je bila v kategoriji do 59 kg sedma v potegu (77 kg) in osma v potegu in sunku (95 kg) kar sta njena najboljša mednarodna dosežka. V košarki 3x3 so se Slovenke uvrstile v četrtfinale in proti Franciji izgubile s 5:20, Slovenci so ostali brez možnosti za odličje in bodo igrali za 11. mesto.