Drugi športi

Cairoli bi rad ponovil dvoboje z Gajserjem iz Arca

Kvalifikacije za VN Lombardije v Mantovi vodilnemu v SP Cairoliju. Tim Gajser drugi.
Tim Gajser je bil na prvem treningu tretji, drugega je dobil, kvalifikacije pa je končal na drugem mestu. Jutri bo šlo zares (ob 14.15 in 17.10). FOTO: HRC
11. 5. 2019 | 19:05
11. 5. 2019 | 21:42
2:59
Vremenska napoved za Mantovo je še danes zjutraj opozarjala na nevihte ravno v času kvalifikacij za jutrišnjo dirko MXGP, v kateri se bosta dokazovala tudi dva slovenska dirkača Tim Gajser in Klemen Gerčar. A na srečo bencinskih ljubiteljev, ki so ob progi spodbujali najboljše motokrosiste na svetu, se ni uresničila.

Gajser je poskrbel za lepo uverturo pred peto dirko sezone, ki bo na sporedu jutri ob 14.15 in 17.10. Na prostem treningu je dosegel tretji čas, nato je bil na drugem treningu najhitrejši, v kvalifikacijah pa je bil pred njim le vodilni v letošnji sezoni za svetovno prvenstvo Antonio Cairoli

»Počutil sem se dobro tako na motorju kot na progi. Nenavadno je, ker je bil teren tukaj ponavadi mehkejši, letos pa je precej trd. Nisem dobro štartal, zato me je čakalo prehitevanje nekaterih tekmecev, potem pa sem prišel tik za vodilnega, Cairolija, in ohranil položaj. Jutri bo pomemben predvsem štart, saj prostora za prehitevanje ni veliko,« je misli strnil Gajser, ki je dobro preučil linije za današnjo preizkušnjo. Haloški as se je predstavil v novi opremi, modrem dresu in zebrastih hlačah, enak motiv ima tudi na čeladi.

Letos niso cilj zmage, ampak stopničke

Cairoli je poudaril, da ima pred domačo dirko vedno veliko obveznosti, že pred tisto v Trentinu je opozoril, da se zaradi teh težje zbere. Razkril je še, da proga v Mantovi ne sodi med njegove najljubše. »Morda so prireditelji pričakovali veliko dežja in jo zato pripravili tako trdo. Težka je. Treba je bilo dobro štartati, saj je težko prehitevati. Na srečo sem imel dober štart in ostal spredaj,« je pripovedoval po dobljenih kvalifikacijah.

Nazadnje je bila karavana v Mantovi leta 2016, tedaj sta Cairoli in Gajser v boju za zmago uprizorila nekaj izjemno atraktivnih dvobojev, na koncu je slavil slovenski as. »Seveda je najlepše zmagovati, a moj cilj je letos predvsem stanovitna sezona, kar pomeni: biti na vsaki preizkušnji na stopničkah. Tim dobro dirka, oba dobro dirkava. Ne čutim pa pritiska, da moram dobiti domačo dirko. Trudim se na vsaki, ne samo na tistih v Italiji, zaradi navijačev pa sem seveda še bolj motiviran. Skušal bom ohraniti osredotočenost in ne delati napak. Upam, da bomo imeli dobro dirko, podobno kot v Trentinu pred mesecem dni,« je s 34 leti najizkušenejši v karavani spomnil na spektakularne dvoboje z Gajserjem, ki je zmagal prvič po letu 2017.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.