Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Efekt Marthe Mitchell

Gre za primer, ko nekoga napačno razglasijo za psihičnega bolnika, čeprav v bistvu ves čas govori o resničnih dogodkih, ki jih je sam videl in doživel.
V času dezinformacij, lažnih novic, teorij zarot, tovarn trolov in internetnih zablod je gaslighting zato res prava beseda našega časa. FOTO: Shutterstock
V času dezinformacij, lažnih novic, teorij zarot, tovarn trolov in internetnih zablod je gaslighting zato res prava beseda našega časa. FOTO: Shutterstock
28. 1. 2023 | 05:00
10:04

V nadaljevanju preberite:

Martha je imela prav. Martha was right. Napis iz belih krizantem, ki ga je na njenem grobu sestavil neznani oboževalec, domnevno admiral iz Kalifornije, je v nekaj besedah povzel bistvo njenega življenja. Martha Mitchell, ki je bila v letih pred prezgodnjo smrtjo slavnejša od Henryja Kissingerja in vsaj tako znana kot Jackie Kennedy Onassis, je res imela prav. Brez nje se afera Watergate ne bi razpletla tako, kot se je. Bila je prva, ki je javno zahtevala odstop predsednika Richarda Nixona in posredno spravila za zapahe vse, ki so bili vpleteni v afero. Tudi moža Johna Mitchella.

Ker je preveč govorila, jo je mož odpeljal na »počitnice« v Newport Beach v Kaliforniji in jo tam zaprl v hotel. Kot nekakšno talko. Varoval jo je nekdanji agent FBI Steve King. Skrbel je, da Martha ne bi znova prišla v stik z novinarji. Pogosto tudi na zelo grob način. V hotel so jo zaprli, da bi jo utišali in da bi nehala govoriti o Watergatu. To so kasneje potrdili tudi nekateri moževi sodelavci. Martho pa so medtem razglasili za mentalno bolno.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine