Britanski tabloid
Sun je objavil intervju s
Charliejem Rowleyjem, enim od štirih ljudi, ki so se po
napadu v Salisburyju zastrupili z živčnim strupom vrste novičok.
Rowley, ki se je s svojo partnerico, preminulo
Dawn Sturgess, zastrupil dva meseca po tem, ko sta za posledicami zastrupitve skoraj umrla nekdanji ruski tajni agent Sergej Skripal in njegova hči Julija, je v intervjuju razkril podrobnosti tega, kako je prišel v stik s smrtonosnim kemičnim orožjem, ter spregovoril o tem, kakšno je njegovo življenje vse od takrat.
Smrti partnerice ni prebolel
Petinštiridesetletnik je v pogovoru z novinarji izrazil zadovoljstvo, da mu je uspelo preživeti zastrupitev, a potrdil, da še vedno ni prebolel smrti leto dni mlajše partnerice. »Spomnim se, kako sem Dawn podaril stekleničko parfuma, ki sem jo našel.« V njej naj bi po njegovih besedah bili ostanki novičoka, s katerim so neznanci v začetku marca poskušali izvesti atentat na Sergeja in Julijo Skripal.
»Način, kako so odvrgli stekleničko, je bil zelo nepreviden,« je povedal Rowley. »V stik z njo bi lahko prišel otrok.« Rowley, ki je po zastrupitvi dva tedna ležal v umetni komi, se ne spomni, kje je našel izvor strupa.
Dawn Sturgess je bila edina smrtna žrtev napada v Salisburyju, ki je bil povod za
izbruh diplomatskega spora med Združenim kraljestvom in Rusijo, ki jo je britanska vlada obtožila vpletenosti v poskus atentata. Preiskava umora Sturgessove se nadaljuje.
Komentarji